Najnowsze badania wykazały, że około 1,5 mln polskich mężczyzn w wieku 50 lat cierpi z powodu wstydliwego, jak się okazuje, problemu - zaburzeń erekcji. To problem, który dotyka wszystkich grup wiekowych, a jego występowanie narasta wraz z wiekiem.
Długie życie w dobrym zdrowiu? Możliwe i to wcale nie dzięki wynalezieniu jakiejś magicznej pigułki, eksperci z Mayo Clinic przekonują, że kilka prostych zmian w naszym życiu znacznie zmniejszy ryzyko chorób. Trzeba tylko zrewidować powszechnie funkcjonujące, acz niekoniecznie prawdziwe, poglądy, nie dać się zwieść i dokonać drobnych, ale pozytywnych i efektywnych modyfikacji.
Niedawno ruszyła ogólnopolska akcja „Servier dla serca”, patronat nad tą kolejną edycją kampanii edukacyjno-diagnostycznej objęło Polskie Towarzystwo Nadciśnienia Tętniczego. W ramach tegorocznego przedsięwzięcia mobilna poradnia kardiologiczna, w której bezpłatnie będzie można poddać się szeregowi badań, dotrze o 18 miast.
Ból głowy, osłabienie, wyczerpanie, obniżenie odporności i rozdrażnienie stanowią towarzyszące przesileniu, jednak można im zaradzić stosując kilka sprawdzonych trików. Po pierwsze, niezwykle istotna w tym okresie jest aktywność fizyczna. Najczęściej rekomenduje się umiarkowany wysiłek, np. ruch na świeżym powietrzu.
Uprawianie sportu przeciwdziała wielu schorzeniom, poprawia samopoczucie i podnosi poziom zadowolenia z życia. Aby czerpać z niego przyjemność, trzeba zwrócić uwagę na dobór dyscypliny dostosowany do możliwości i potrzeb organizmu. Rodzajem aktywności polecanej wszystkim, bez wyjątku, jest chodzenie. To jeden z nielicznych rodzajów rekreacji, który nadaje się znakomicie dla ludzi w każdym wieku, o zróżnicowanej kondycji.
Osoby, które w wieku pięćdziesięciu lat mają ciśnienie krwi mieszczące się w granicach normy (ciśnienie rozkurczowe 80 - 90 mmHG, ciśnienie skurczowe 120 - 140 mmHG), żyją średnio pięć lat dłużej niż ci, którzy cierpią na nadciśnienie.
O niekorzystnym wpływie zbyt wysokiego ciśnienia krwi na zdrowie i samopoczucie mówi się stosunkowo często, rzadziej poruszana jest kwestia zbyt niskiego ciśnienia.
Zła dieta może zwiększyć ryzyko demencji, informuje The Daily Telegraph. Niski poziom lipoprotein wysokiej gęstości (high-density lipoproteins: HDL), tj. dobrego cholesterolu skorelowany jest z wysokim prawdopodobieństwem kłopotów z pamięcią. Pomóc mogą tłuste ryby i produkty owsiane.
„Ryba wpływa na wszystko”, głosi hasło trwającej od połowy czerwca kampanii Departamentu Rybołówstwa w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Organizatorzy chcą nakłonić konsumentów do umieszczenia w swoim jadłospisie produktów rybnych ze względu na zdrowotne właściwości żywności tego rodzaju.
Jako często przypominają specjaliści lepiej jest zapobiegać chorobom niż je leczyć. Tą zasadę potwierdzają brytyjscy naukowcy.
"Wraz z wiekiem coraz powszechniejsze stają się takie problemy, jak: suche oczy, załzawione oczy, czy męty ciała szklistego. Dobrą wiadomością jest jednak fakt, iż dolegliwości tego rodzaju rzadko bywają nie do wyeliminowania, zazwyczaj optometra, bądź lekarz pierwszego kontaktu pomogą pozbyć się takich niedogodności”, mówi Iain Anderson, optometra i prezes organizacji „Eyecare Trust”.
Nadciśnienie to problem wielu Polaków, leczenie tej choroby polega głównie na przyjmowaniu leków, warto też pamiętać o odpowiedniej diecie.
Odpowiedni sprzęt medyczny bardzo ułatwia opiekę nad przewlekle chorymi. Udostępnienie profesjonalnego sprzętu pacjentom przyczyni się z pewnością do skrócenia czasu ich hospitalizacji.
Za napoje, które korzystnie wpływają na nasze zdrowie uchodzi zielona i czerwona herbata. Okazuje się jednak, że troszcząc się o zdrowie warto pić kakao lub sięgać po zwierające je produkty.
Rozpoczęła się pierwsza edycja programu profilaktyczno-edukacyjnego „Teva - 360 stopni dla zdrowia”, którego celem jest ułatwienie pacjentom dostępu do badań profilaktycznych, odgrywających kluczową rolę w zapobieganiu chorobom cywilizacyjnym. W ramach akcji pacjenci w całej Polsce będą mieli okazję skorzystać z pomiaru ciśnienia tętniczego, badań stężenia cholesterolu i glukozy we krwi, badań gęstości kości, a także badań urologicznych i spirometrycznych.
Sotagliflozyna – lek na choroby nerek i cukrzycę pomaga uchronić się przed udarem
wiosna116:
Witam,
Proszę o inormację mieszkamy z mężem niedaleko Lublina. Od dwóch lat opiekujemy się chorą na alzheimera matką męża. Jesteśmy zamęczeni tym bardziej, że również opiekujemy się i moją 91 letnią matką. Jest nam bardzo ciężko chcielibyśmy oddać teściową na 2 tygodnie pod opiekę ośrodka opiekuńc... Pokaż pełną treść pytania ›
bratbartek:
terapia psychologiczna jako przyczyna ch.Alzheimera?
Czy został zauważony związek miedzy uczęszczaniem na indywidualną terapię psychologiczną a zapadaniem na chorobę Alzheimera?CZy istnieją badania ,które pokazują, że na chorobę zapada ten który uczestniczył w spotkaniach z psychologiem?Czy zbadane zostało co psycholodzy i pacjęci robią na spotkaniach... Pokaż pełną treść pytania ›
Meg:
Szukam na Pomorzu ośrodka wspomagającego leczenie Alzheimera
Witam, a ja poszukuję ośrodka/sanatorium/itp., wspomagającego leczenie choroby Alzheimera na Pomorzu lub w sąsiednich województwach. Czy ktoś mógłby mi polecić taką placówkę? Z góry serdecznie dziękuję. Pokaż pełną treść pytania ›