Nasze nogi nie mają lekko. Eksploatowane przez niewygodne buty, stojącą pracę lub wysokie temperatury, mają prawo poczuć się zmęczone. Jak sobie z nimi radzić, gdy po całym dniu puchną i odmawiają posłuszeństwa? Poznaj kilka sposobów na lekkie nogi.
Zdarza się, że kiedy przychodzisz z pracy twoje nogi są opuchnięte, obolałe i masz wrażenie, jakby ważyły więcej niż zazwyczaj? Uczucie ciężkich nóg to problem, który dotyka nie tylko osoby pracujące na stojąco, ale także sportowców, pracowników biurowych, czy osoby starsze. Krótki odpoczynek od stania nie będzie efektywny w walce z bólem. Jak zatem pokonać uczucie ciężkich nóg?
Brak ruchu, zła dieta, nadwaga czy siedzący tryb życia to czynniki, które sprawiają, że nasze nogi zaczynają tracić młodzieńczy blask. Efekt? Zaburzenia krążenia, ujawniające się np. pod postacią uczucia ciężkości i bólu nóg, pajączków czy żylaków. Są to charakterystyczne objawy przewlekłej niewydolności żylnej (PNŻ), z którą zmaga się nawet co druga Polka. Istnieją jednak sposoby na utrzymanie ud i łydek w dobrej formie. Podpowiadamy, jakie ćwiczenia – które można wykonać nawet w pracy.
Zdrowe i atrakcyjne nogi na lato – to cel wielu kobiet. Przed nami przecież weekendowe i wakacyjne wyjazdy – piesze wycieczki, chodzenie po górach, plażowanie i długie spacery. Z pięknej pogody za oknem i ciepłych wieczorów chcemy korzystać jak najdłużej. Jednak zmęczone, opuchnięte i ciężkie nogi często powodują, że z braku sił rezygnujemy z wielu aktywności. Jak więc wspomóc prawidłowe krążenie krwi i zadbać o dobrą formę naszych ud i łydek?
Kolejny ciężki dzień w pracy – dużo stania, długotrwałe siedzenie w jednej pozycji, brak ruchu, obcasy. Do tego zrobienie zakupów, przygotowanie obiadu, posprzątanie w domu – wiele kobiet zna ten codzienny schemat. Efekt? Uczucie ciężkich nóg, wieczorne bóle i obrzęki. Czy takie dolegliwości powinny martwić? Co mogą one oznaczać?
Lek na zmniejszenie wagi zmniejsza ryzyko śmierci z powodu niewydolności serca