Prawie dwa miliony zwolnień lekarskich na opiekę nad chorymi bliskimi wzięli Polacy w całym ubiegłym roku. Wolne od pracy z powodu choroby członka rodziny najczęściej wykorzystywali trzydziestolatkowie.
Jaki portret niepełnoprawnych wyłania się z mediów? Jak media ich postrzegają i jaki ich wizerunek propagują? Na pytania tego rodzaju odpowiada książka Bartosza Szpurka, dziennikarza „Dzień Dobry TVN”, „Niepełnosprawni w środkach społecznego przekazu".
Strajk w służbie zdrowia staje się coraz bardziej uciążliwy, w niektórych szpitalach nie osiągnięto porozumienia i wielu lekarzy nie przyszło dziś do pracy. W Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Radomiu przystąpiło do wykonywania zawodowych obowiązków zaledwie 25 medyków. Podobny stan rzeczy zaistniał w dwóch pozostałych szpitalach. Władze apelują do lekarzy o powrót do pracy.
Każdego dnia jeden Belg umiera w wyniku eutanazji - czytamy w rządowym raporcie. Teraz będzie to jeszcze łatwiejsze - w aptekach w tym kraju pojawiły się bowiem specjalne pakiety, zawierające wszystko co jest potrzebne do przeprowadzenia eutanazji w domu.
11 lutego po raz 14 obchodzimy ustanowiony przez Jana Pawła II Światowy Dzień Chorego. Data ta nie została wybrana przypadkowo: 11 lutego to uroczystość Matki Bożej z Lourdes, dzień ogłoszenia pierwszego listu apostolskiego poświęconego znaczeniu cierpienia ludzkiego, a także data ustanowienia Papieskiej Rady ds. Duszpasterstwa Służby Zdrowia. Data listu ustanawiającego Dzień Chorego również jest wymowna – 13 maja 1992 roku czyli 75 rocznica objawień fatimskich i 11 rocznica zamachu na życie papieża.