Cieszenie się słońcem stało się swego rodzaju „grzechem" przeciw zdrowiu, ostatnio bowiem wiele się mówi szkodliwym działaniu promieni słonecznych - nadmierna ekspozycja na nie to szybsze starzenie się i zwiększone ryzyko raka skóry. Z drugiej jednak strony światło słoneczne jest niezbędne dla naszego organizmu. Nowe dowody świadczą o istotnym znaczeniu witaminy D, które „uniewinnia" chęć „łapania słońca".
Zażywając preparaty ziołowe obok leków wydawanych na receptę w chorobach serca może stanowić miksturę wysokiego ryzyka.
Rusz tyłek sprzed monitora, zwłaszcza jeśli zdarza ci się przesiedzieć cały dzień. Tak radzą naukowcy z Melbourne, ustalili bowiem, że im więcej czasu spędzamy siedząc, tym większe jest ryzyko przedwczesnej śmierci.
71% Polaków twierdzi, że odczuwa uciążliwy, męczący hałas w swoim otoczeniu. Niewielu z nas zdaje sobie sprawę z faktu, że to właśnie pod wpływem hałasu rośnie napięcie nerwowe, co może w istotny sposób wpływać na rozwój choroby wieńcowej.
Znajdujące się w czarnej herbacie teaflawiny mogą obniżyć ryzyko wystąpienia chorób układu krążenia. Dowodzą tego wyniki najnowszych badań opublikowane na łamach Agricultural Food Chemistry.
Depresja zwiększa ryzyko powikłań sercowo-naczyniowych, w tym również wystąpienia zawału. Ryzyko rozwoju choroby serca u pacjentów z depresją jest blisko dwa razy większe niż u osób zdrowych. Dbając o dobrą kondycję psychiczną, dbasz o sprawność serca.
Jednym z głównych wyzwań leczenia chorych na nadciśnienie tętnicze jest dążenie do poprawy przestrzegania przez pacjentów zaleceń terapii w taki sposób, aby przyjmowali najmniejszą możliwą ilość leków i brali je regularnie.
Często bywa, że budzimy się rano i wcale nie mamy ochoty odrywać głowy od poduszki. Winny tej sytuacji wcale nie musi być materac. Równie skutecznie komfortowy sen uniemożliwia źle dobrany stelaż.
Jak wynika z raportu „Mapa Polskiego Serca" opracowanego w ramach programu „Serce na nowo", 74 procent Polaków cierpi z powodu chorób układu krążenia. 27 września w całej Polsce obchodzony będzie Światowy Dzień Serca.
Piękny uśmiech to nie tylko oznaka urody ale również przejaw zdrowia. Szczoteczka i pasta do zębów to przybory, które bez trudu znajdziemy w każdej łazience. Podejmując codzienną walkę z próchnicą i chorobami dziąseł sięgamy po ten duet co najmniej dwa razy na dobę. Bakterie jednak potrafią ukryć się także przestrzeniach międzyzębowych, dlatego stomatolodzy polecają stosowanie nici dentystycznych.
Liczba zgonów z powodu chorób układu krążenia stale rośnie. Polacy niechętnie poddają się restrykcjom żywieniowym, a odsetek osób deklarujących stałą aktywność fizyczną wciąż utrzymuje się na przerażająco niskim poziomie.
27 września już po raz ósmy w Polsce obchodzony będzie Światowy Dzień Serca. Celem tej imprezy jest profilaktyka chorób serca.
Polska jest krajem europejskim o jednym z najwyższych wskaźników nadumieralności kobiet i mężczyzn przed 64 rokiem życia. Głównym powodem nadumieralności są choroby układu krążenia, które w Polsce obejmują ponad 50 % wszystkich zgonów.
69 procent Polaków spędza wakacje w domu, większość z nich w mieście. Niestety, warunki pogodowe latem są niebezpieczne dla osób z chorobami układu krążenia. Jak zadbać o serce w mieście?
Niemal co czwarta Polka jest przekonana, że menopauza przyczynia się do wystąpienia problemu nietrzymania moczu (NTM) - wynika z raportu opracowanego na zlecenie marki TENA.