Wyższe ciśnienie krwi podczas ćwiczeń i opóźniony powrót do normalnego ciśnienia po wysiłku oznacza wyższe ryzyko nadciśnienia, chorób układu krążenia oraz zgonu u osób w średnim i starszym wieku.
Codzienne jedzenie jabłek pomaga zachować zdrowie naczyń krwionośnych.
Regularna aktywność fizyczna ma jeszcze silniejszy wpływ na metabolizm niż dotychczas sądzono.
Wszyscy czekają na cieplejsze dni po sezonie jesienno-zimowym. Zbyt wysoka temperatura nie sprzyja jednak zdrowiu układu sercowo-naczyniowego.
Jeśli chcesz rzucić palenie papierosów, największe szanse masz na to, gdy pomoże ci w tym terapeuta czy jakaś grupa terapeutyczna. Samodzielne działanie często jest skazane na porażkę.
Szybkość chodzenia może być wskaźnikiem zagrożenia otępieniem, uważają eksperci.
Okres klimakterium oznacza wyższe ryzyko chorób sercowo-naczyniowych, m. in. dlatego, że przyspieszeniu ulega wówczas sztywnienie tętnic.
Wielu ludzi nie może doczekać się emerytury, która pozwoli odpocząć i samodzielnie zarządzać swoim czasem. Warto się do tego jednak przygotować, bo zmiany, jakie mają związek z zakończeniem zawowodych zajęć, bywają niekorzystne dla zdrowia i psychicznego dobrostanu.
W ostatnich latach ze środowiska medycznego pojawiły się głosy, że statyny, leki powszechnie stosowane na obniżenie tzw. „złego choletserolu", mogą zaburzać pamięć. Nowe badania pokazują, że farmaceutyki nie osłabiają zdolności poznawczych.
W organizmie przez cały dzień gromadzą się różne toksyny i dotyczy to także układu nerwowego, w tym mózgu. Nocny odpoczynek nie tylko pozwala na regenerację i zachodzenie określonych procesów w ciele, ale też umożliwia oczyszczanie organizmu.
Jeśli doświadczyłeś/aś zawału, masz też wyższe ryzyko udaru i utrzymuje się ono nawet przez kilka miesięcy, mówią medycy z Weill Cornell Medical College w Nowym Jorku.
Światowa Organizacja Zdrowia (World Health Organization) apeluje o wprowadzenie prawa, które skłoni producentów żywności wyeliminowanie szkodliwych sztucznych tłuszczów trans z artykułów żywieniowych.
Kolejne badania pokazują, jak groźny jest wpływ zanieczyszczeń powietrza na nasze zdrowie. Z ich powodów znacznie częściej chorujemy na choroby serca.
Pacjenci z niewydolnością serca powinni stosować dietę bogatą w błonnik. Jak wynika z badań, zdrowe jelita mogą zmniejszyć ryzyko śmierci lub konieczność przeszczepu serca.
Drzemka w ciągu dnia pomaga „naładować baterie" i mieć dostatecznie dużo energii w późniejszych godzinach. Okazuje się, że ma też określony wpływ na nasze zdrowie - pomaga obniżyć ciśnienie krwi.