Nowe badania wskazują, że trzeba uważać z ilością żółtek jaj w diecie, jeśli jest się grupie wysokiego ryzyka chorób serca.
Już powszechnie wiadomo, że umiarkowane ilości alkoholu mogą być dobre dla zdrowia. Okazuje się także, że nie bez znaczenia jest rodzaj wypijanych trunków. Eksperci zabrali informacje na temat korzyści z picia piwa - jest ich dość dużo, by zachęcić do sięgnięcia po kufel. Warto jednak pamiętać, że kluczową sprawą jest tu dawka napoju.
Okazuje się, że nie tylko nadmiar soli szkodzi. Jej niedobór także nie sprzyja zdrowiu.
Zdrowie układu sercowo-naczyniowego może być osłabione wraz z menopauzą. Dzieje się tak dlatego, że zmienia się poziom żeńskich hormonów mających działanie ochronne dla serca i naczyń krwionośnych.
Osoby chore na cukrzycę cechują się sześć razy większym ryzykiem niewydolności serca, nawet jeśli cukrzyca jest prawidłowo leczona.
Średnia długość życia wydłuża się głównie dzięki współczesnej medycynie. Zachodni styl życia jednak nie sprzyja zdrowiu i wielu ludzi musi liczyć na dobre leki i zabiegi. Są jednak miejsca, w których służba zdrowia ma bardzo ograniczony zakres, a mieszkańcy cieszą się wyjątkową na światową skalę długowiecznością.
Obturacyjny bezdech senny jest częstym problemem. U ludzi z tą dolegliwością dochodzi do zatrzymania oddechu podczas snu na co najmniej 10 sekund kilka razy na godzinę w nocy. Ma to wpływ na jakość ich snu do tego stopnia, że czują się o wiele bardziej zmęczeni w ciągu dnia. Choroba może zwiększyć ryzyko chorób serca, zawału serca i udaru mózgu. Okazuje się, że da się ją skutecznie leczyć u seniorów.
Regularne jedzenie pistacji może pomóc uchronić się przed cukrzycą. Dotyczy to także osób, u których proces rozwoju tej choroby jest w toku.
Nowy lek opracowany przez koncern Sanofi i Regeneron Pharmaceutical znacząco zmniejsza wysoki poziom cholesterolu i osłabia ryzyko chorób serca. W kliku badaniach klinicznych wykazano, że środek może zapobiec zawałom oraz udarom.
Choroby sercowo-naczyniowe to jedne z najpowszechniej występujących problemów zdrowotnych osób dojrzałych i starszych. Mogą prowadzić do uszkodzenia serca i mózgu skutkując np. zawałem oraz udarami. Jeśli chcesz się przed tym uchronić poznaj czynniki ryzyka.
Od jakiegoś czasu zielona herbata stanowi prawdziwy dietetyczny hit. Jest szeroko polecana, ponieważ - jak wykazały liczne badania - sprzyja ochronie przed wieloma problemami zdrowotnymi i na różne sposoby pomaga organizmowi lepiej funkcjonować. Zielona herbata może mieć jednak o wiele więcej zastosowań.
Alkohol jest w naszej kulturze dość powszechny. Czymś mocniejszym świętujemy niemal każde ważne wydarzenie, zarówno wesołe, jak i smutne. Napoje wyskokowe serwowane są zarówno na weselach, jak i stypach. Poza tym wielu ludzi niemal codziennie wieczorem raczy się piwem lub kieliszkiem wina, a nawet czymś „mocniejszym". Jak to nas wpływa? Alkohol ma zarówno dobre, jak i negatywne skutki dla zdrowia. Zobacz, jakie.
Siedzący styl życia zagraża zdrowiu. Obliczono, że wiąże się z kilkudziesięcioma chorobami. Trzeba więc zadbać o to, by dostatecznie często podnosić się z kanapy lub fotela.
Osoby z cukrzycą typu 2, które spożywają dużo soli w diecie, mogą być narażone na znacznie większe ryzyko wystąpienia chorób serca.
Kobiety po menopauzie, które regularnie zażywają naproksen, odznaczają się wyższym ryzykiem zawału serca, udaru mózgu i śmierci, mówią naukowcy z University of Florida.