Resweratrol, związek znajdujący się między innymi w winie i czekoladzie, może pomóc w zapobieganiu osteoporozie.
Jest tak fundamentalne dla działania całego organizmu, że doczekało się nie tylko niezliczonych medycznych opisów, ale i poetyckich deskrypcji. Eksperci Cleveland Clinic zebrali dwadzieścia ciekawych faktów na temat serca. Dowiedz się o nim więcej.
Aktywność fizyczna powinna należeć do najpowszechniejszych zaleceń lekarzy. Regularne treningi zapobiegają wielu chorobom.
Dojrzały wiek oznacza (zwykle) duże doświadczenie, życiową mądrość i większy dystans do siebie i świata. To psychika. Fizyczne oznaki upływu czasu natomiast nie są tak pozytywne. Oto, jakim modyfikacjom ulega organizm po pięćdziesiątce. Zobacz, jakich problemów można się spodziewać.
Amerykańska National Sleep Foundation opublikowała wytyczne dotyczące optymalnej ilości godzin snu dla osób w różnym wieku. Zobacz, jakie są zalecenia ekspertów.
Kurkuma, przyprawa zdobywająca w Polsce coraz większą popularność, może zmniejszyć poziom stanów zapalnych w organizmie, co pozwala na osłabienie ryzyka chorób serca.
Liczba zgonów z powodu chorób wątroby wzrosła o 400 procent w ciągu ostatnich 40 lat, informuje brytyjska organizacja charytatywna.
Obecne rekomendacje mówią, że powinno się ćwiczyć 150 minut tygodniowo, ale niewielki wzrost aktywności jest bardziej realny, więc warto zacząć od drobnych treningów.
Francuzi odznaczają się niskimi wskaźnikami choroby wieńcowej, a przecież ich dieta cechuje się dość wysokim poziomem tłuszczu. Skąd ten paradoks?
Co umieścić w jadłospisie - pomarańcze czy sok pomarańczowy? Uczeni postanowili to sprawdzić.
Warto widzieć „szklankę do połowy pełną", dzięki temu można liczyć na lepsze zdrowie, przekonują uczeni.
Rozwód to nie tylko trudne emocjonalnie doświadczenie, okazuje się, że ma wpływ także na stan zdrowia - sprzyja wzrostowi ciśnienia i zwiększeniu ryzyka chorób serca.
Pamiętaj o umieszczaniu jaj w cotygodniowym jadłospisie, pomogą chronić pamięć.
Joga daje tak ważne korzyści jak sport - pozwala się odstresować i pomaga chronić serce.
Z nowych badań wynika, że ci, którzy czują się młodo i mają dużo energii, z wyższym prawdopodobieństwem doczekają sędziwego wieku, niż ci, którzy czują się staro.