Nowe badania po raz kolejny potwierdzają, że jedzenie czekolady w umiarkowanych ilościach może być dobre dla serca.
Muzyka klasyczna jest ceniona z wielu powodów, w tym za jej wysoki artyzm, ale okazuje się, że może mieć także lecznicze zastosowania - potrafi uspokoić pracę serca i obniżyć ciśnienie krwi.
Dieta śródziemnomorska jest szczególnie dobra dla serca. Uczeni z Uniwersytetu Harokopio w Atenach przeprowadzili badania, z których wynika, że może zmniejszyć ryzyko chorób serca aż o połowę.
Chroniczna bezsenność może prowadzić do zwiększenia ryzyka stanów zapalnych i wcześniejszej śmierci.
Niektóre produkty mogą sprzyjać ochronie przed nowotworami. Jednym z nich jest awokado.
Ćwiczenia w każdym wieku przydają korzyści dla zdrowia, ale okazuje się, że te wykonywane w średnim wieku mają „moc ochronną" przed demencją w późniejszych latach.
Syndrom (zespół) metaboliczny istotnie zwiększa prawdopodobieństwo zawału i udaru.
Wiele badań wykazało, że niewielkie ilości alkoholu mogą sprzyjać funkcjonowaniu serca. Bardzo łatwo jednak przekroczyć zalecaną dawkę ze szkodą dla swojego zdrowia. Ustalono, że już dwa drinki mogą zaszkodzić seniorom.
Wzrost liczby zawałów serca i zgonów kardiologicznych często wiąże się z epidemicznymi okresami grypy. Wykazano, żen około 1/4 zawałów serca poprzedzona jest ostrą infekcją układu oddechowego. Grypa może doprowadzić do ostrych zapaleń wieńcowych, przewlekłej niewydolności serca czy wirusowych zapaleń mięśnia sercowego i osierdzia, a każde z tych powikłań może zakończyć się zgonem pacjenta. Skuteczną profilaktyką grypy i jej powikłań wśród pacjentów epidemiologicznych są szczepienia.
Jeżeli jesz zbyt mało, np. starasz się unikać niektórych posiłków, wywołujesz wahania poziomu insuliny w swoim organizmie, co stanowi zagrożenie dla serca i sprawia, że brzuch rośnie, a nie staje się płaski...
Wiele form problemów ze zdrowiem psychicznym może mieć wpływ na choroby serca i układu krążenia, wyjaśniają przedstawiciele American Heart Association. Dotyczy to m. in. depresji - z badań wynika, że sprzyja udarom.
Nowe badania sugerują, że osoby z cukrzycą typu 2, które rzuciły palenie, przez pewien czas mają problemy z kontrolowaniem poziomu cukru we krwi.
Specjalna aplikacja na smartfon może śledzić oddech śpiącej osoby i jest w 98 procentach tak dokładna jak polisomnograf.
Jak wynika z długoterminowych badań hiszpańskich, osoby starsze stosujące dietę wysokobiałkową mogą być bardziej narażone na przedwczesną śmierć, jeśli dotyczy ich ryzyko chorób serca.
Fast food oraz niezróżnicowana dieta zabijają bakterie, które chronią m. in. przed otyłością, chorobami serca oraz nowotworami.