Paleo-dieta, inaczej „dieta naszych przodków", od niedawna cieszy się rosnącą popularnością. Eksperci uważają, że pomaga nam lepiej funkcjonować i stracić na wadze. Teraz polecana jest także kobietom w okresie pomenopauzalnym, które walczą z nadwagą.
Samotność wiąże się nie tylko z problemami emocjonalnymi, przekłada się na gorszy stan zdrowia, m. in. zwiększa ryzyko wystąpienia choroby wieńcowej i udaru mózgu.
Nie lekceważ zaburzeń rytmu serca. Zobacz, jakie objawy powinny cię zaniepokoić i co robić, by osłabić ryzyko zaburzeń, które się z nimi wiążą.
Euro 2016 „przykuwa" i starszych, i młodszych do telewizorów. Mecze są jednak rozgrywane popołudniu - wcześniej zaś warto skrzyknąć znajomych i wraz z nimi wybiec na murawę. Granie w piłkę nożną także seniorom może przynieść wiele korzyści.
Kobiety przechodzące menopauzę powinny częściej mierzyć poziom ciśnienia krwi.
Wskaźniki dotyczące ciśnienia tętniczego u osób starszych mogą się nieco różnić od tych dla ludzi w młodszym wieku.
31 maja obchodzimy Światowy Dzień bez Papierosa. Jak informuje WHO, tegoroczne hasło Dnia brzmi: „Get ready for plain packaging", co oznacza, że należy wprowadzić standaryzowane opakowania wyrobów tytoniowych.
Z badań, które trwały ponad 30 lat wynika, że osoby z lepszą sprawnością serca i płuc miały niższe ryzyko zachorowania na cukrzycę typu 2.
Zanieczyszczenie powietrza zwiększa ryzyko chorób serca. Istnieje związek np. między zanieczyszczeniem środowiska i poziomem cholesterolu w organizmie.
Nie musisz być palaczem, by dym ci zaszkodził. Przebywanie w otoczeniu kogoś, kto pali, jest niebezpieczne dla zdrowia - może grozić m. in. przewlekłą obturacyjną chorobą płuc (POChP, ang. COPD).
Lekarze mówią, że duża ilość soli w diecie często skutkuje nadciśnieniem, które prowadzi do chorób serca. Nowe badanie wykazało jednak, że zbyt niska dawka soli też jest groźna dla serca.
Cukier jest dodawany do tak wielu produktów, że trudno przetrzegać rekomendacji dotyczących dziennej jego dawki. Przejrzyj poniższe wskazówki, a łatwiej będzie ci uniknąć nadmiaru tego składnika w diecie.
Jeśli jesteś diabetykiem, nie unikaj krótkich, ale intensywnych ćwiczeń - dzięki nim lepiej będzie pracowało twoje serce i poprawie ulegnie poziom cukru we krwi.
Ćwicz mięśnie, a zyskasz większą ochronę serca, mówią eksperci.
Możesz o siebie świetnie zadbać - musisz jedynie regularnie robić samodzielny „przegląd" organizmu, a dzięki temu szybko dostrzeżesz ewentualne zagrożenia i będziesz mógł/mogła bezzwłocznie zareagować.