Im więcej jesz wysokoprzetworzonych produktów spożywczych, tym wyższe ryzyko wystąpienia cukrzycy typu 2.
Warto jeść ryby nie tylko w Wigilię. Okazuje się, że tłuszcz z ryb pomaga osłabiać stany zapalne - zwiększa bowiem poziom niektórych cząsteczek przeciwzapalnych we krwi.
Dieta bogata w tłuszcze trans może zwiększać ryzyko demencji, ogranicz produkty z ich zawartością, żeby móc liczyć na zachowanie wysokiego poziomu zdolności poznawczych także w starszym wieku.
Udar to jedno z najgroźniejszych zdarzeń sercowo-nacyniowych: co roku dotyczy milionów ludzi na całym świecie i często kończy się śmiercią lub niepełnosprawnością. Teraz medycy zastanawiają się nad związkiem pomiędzy długością snu i ryzykiem udaru.
Zanieczyszczenie powietrza skutkuje zmianami w mózgu, które mają zwiazek z osłabieniem pamięci, ostrzegają uczeni.
Stres ma związek z wyższym ryzykiem wielu różnych chorób i jeśli się przedłuża, nie tylko bardzo obniża jakość życia, ale też ma przełożenie na liczne problemy ze zdrowiem fizycznym. Ustalono też, że bardzo źle wpływa na podejmowanie decyzji.
Badanie krwi pozwoli ocenić, jakie jest tempo starzenia się. Dzięki określeniu poziomu 373 białek krążących we krwi można dowiedzieć się ważnych rzeczy na temat swojego zdrowia, mówią uczeni ze Stanford University w Kalifornii.
Duńscy badacze ostrzegają, że samotność jest niebezpieczna zarówno dla zdrowia psychicznego, jak i fizycznego. Sprzyja poważnym, zagrażającym życiu chorobom.
Kobiety są najbardziej dotknięte powikłaniami naczyniowymi w wyniku cukrzycy, wynika z nowych analiz.
Wymagające większego wysiłku treningi mogą być zbawienne dla naszegio zdrowia. Nowe badania dowodzą, że dzięki takim ćwiczeniom można uchronić się przed śmiercią z powodu chorób serca i nowotworów.
Jak wynika z badań, kobiety w wieku po menopauzie, które sypiają zbyt krótko, znacznie częściej mają niższą gęstość mineralną kości (bone mineral density, BMD) i chorują na osteoporozę.
Osoby, które zmagały się z jakimiś dolegliwościami sercowo-naczyniowymi, cechują się wyższym ryzykiem rozwoju nowotworu, ostrzegają amerykańscy uczeni.
Wyższa aktywność fizyczna po sześćdziesiątce może znacznie zmniejszyć ryzyko chorób sercowo-naczyniowych.
Ci, którzy mają poczucie celowości swojego życia, cechują się wyższymi szansami na długowieczność.
Rodzaj wykonywanej pracy nie pozostaje bez wpływu na nasze zdrowie. Z badań wynika - co może wydawać się paradoksalne -, że wyższe ryzyko chorób sercowo-naczyniowych dotyczy m. in. pracowników służby zdrowia.