Ok. 30 proc. Polaków po 49 roku życia nie jest w stanie odbyć stosunku seksualnego, wynika z przedstawionych dziś wyników badań nt. seksualności Polaków przeprowadzonego przez ośrodek TNS OBOP. Autorem badań wspieranych przez jest profesor Zbigniew Izdebski. Prezentacja wyników zainaugurowała obchody Europejskiego Tygodnia Świadomości Seksualnej.
Soja, obecna na rynku spożywczym w postaci kotletów, pasztetów, czy granulatów to bogate źródło węglowodanów i zdrowych, nienasyconych kwasów tłuszczowych.
Hydromasaż, czyli wodna kuracja to jedna z najstarszych i najbardziej naturalnych metod leczenia na świecie. Lekarze i terapeuci przekonują, iż codzienny, kilkuminutowy masaż wodny działa nie tylko odprężająco i profilaktycznie na nasz organizm, ale także niweluje nawet wieloletnie i uciążliwe dolegliwości kręgosłupa, stawów, poprawia nastrój, a także leczy migrenę i bezsenność.
Składniki sprawiające, iż czerwono wino z upływem czasu staje się coraz lepsze mogą mieć korzystny pływ na zdrowie człowieka. Badania wykazały, iż pozwalają one chronić serce przed chorobami.
Choroby serca są największą przyczyną zgonów w Polsce. Chorują zarówno kobiety jak i mężczyźni. Szacuje się, ze około 1,8 mln osób cierpi na choroby serca, ponad 800 tys. Polaków doświadczyło dusznicy bolesnej, a ponad 400 tys. osób miało epizod związany z niedokrwieniem mięśnia sercowego – nie wiedząc o jego wystąpieniu.
Ziarna słonecznika są jak multiwitamina, bo dostarczają wielu cennych składników. Dzięki bardzo dużej zawartości fitesteroli, roślinnych sterydów obniżających poziom cholesterolu we krwi, chroniących przed chorobami serca i zapobiegających schorzeniom prostaty, ziarna te są sprzymierzeńcami naszego zdrowia.
Tajemnica jego tłoczenia była znana podobno już w starożytności, ale dopiero dzisiaj laboratoria chemiczne dokonały analiz, dzięki którym okazało się, jak wielkie dobrodziejstwo tkwi w niepozornych pestkach winogron i produkowanym z nich oleju.
To, że należy jeść warzywa, słyszał od rodziców chyba każdy z nas. Rzadko jednak zadajemy sobie tyle trudu, by dowiedzieć się jakie w istocie spełniają funkcje i czego są źródłem. Większość warzyw zawiera dużą ilość wody i włóknika, jednocześnie odznaczając się niską kalorycznością. Wykryto w nich również substancje nazwane phytochemicals, które mają wpływ na obniżenie ryzyka wystąpienia nowotworu.
Wiara w Boga może pomóc w rekonwalescencji po przebytych zabiegach i operacjach – twierdzą naukowcy, opierając się na przeprowadzonych ostatnio badaniach. W oświadczeniu wydanym przez prowadzącą badania Amy L. Ai z University of Washington w Seattle, że wyniki badań dają jasno do zrozumienia, że lekarze powinni przywiązywać większą uwagę do ważnego czynnika, jakim jest wiara. Powinni wykorzystywać ją jako pomoc w inspirowaniu i motywowaniu pacjentów.
Choroby serca są największą przyczyną zgonów w Polsce. Chorują zarówno kobiety jak i mężczyźni. Najczęściej problemy z sercem mają ludzie starsi, ale zdarza się, że zawału doświadczają osoby bardzo młode.
Osoby, które przekroczyły 50. rok życia powinny bardziej odpowiedzialnie podchodzić do dbania o stan swojego serca - podkreśla nowo wybrany prezydent Irlandzkiej Fundacji Serca, prof. Eoin O'Brien.
W najbliższą sobotę w centrum Warszawy rozpocznie się kampania społeczna na rzecz promocji zdrowego trybu życia „Jesteśmy aktywni”. W promocję aktywnego trybu życia zaangażowały się polskie gwiazdy telewizji i estrady.
Naukowcy z Uniwersytetu w Kalifornii informują, że starsze kobiety są bardziej narażone choroby serca niż mężczyźni w podobnym wieku, ponadto ryzyko to zwiększa się znacząco z wiekiem.
Kliniki kardiologiczne mogą być efektywne w szybkim rozróżnieniu bólu występującego w klatce piersiowej od bólów spowodowanych przez problemy z sercem. Pacjenci często zakładają, że ból w okolicy piersiowej musi mieć związek z atakiem serca, ale ból ten może mieć wiele innych przyczyn takich jak np. zgaga czy atak paniki. Szybka i trafna diagnoza pozwoli pacjentowi otrzymać właściwą pomoc a pacjentów, którzy nie mają problemów z sercem uniknąć drogich oraz inwazyjnych testów.
Badania przeprowadzone na osobach w wieku od 70 do 79 lat pokazały, że u osób, które piją od jednego do siedmiu drinków tygodniowo zachodzi mniejsze ryzyko wystąpienia chorób serca, niż u tych którzy nie piją alkoholu w ogóle.