U osób wysokim ciśnieniem, które niedostatecznie długo śpią, notuje się podwyższone ryzyko chorób serca i zawału, można przeczytać na łamach Archives of Internal Medicine.
Kiedy zechcesz przygotować sobie tost lub kanapkę, upewnij się, że masz w domu pełnoziarniste pieczywo. Lekarze i dietetycy polecają pieczywo tego rodzaju szczególnie osobom dojrzałym, bo przyczynia się do obniżenia ryzyka zachorowania na cukrzycę oraz choroby serca wywołane syndromem metabolicznym.
Zieleń to piękno, spokój i harmonia - idealne współgranie duszy i ciała. Warto zadbać o dobrą formę i właściwą oczyszczającą dietę, której znakomitym uzupełnieniem jest zielona herbata.
Wszyscy płatnicy składki na ubezpieczenie zdrowotne powinni mieć pewność, że zawsze uzyskają fachową opiekę medyczną. Funkcjonowanie służby zdrowia w naszym kraju jest jednak szeroko krytykowane, pacjenci narzekają m. in. na długie oczekiwanie na wizytę u specjalistów. Trzeba jednak przyznać również, że niewielu ludzi na bieżąco sprawdza możliwości bezpłatnych badań profilaktycznych.
Niedawno ruszyła ogólnopolska akcja „Servier dla serca”, patronat nad tą kolejną edycją kampanii edukacyjno-diagnostycznej objęło Polskie Towarzystwo Nadciśnienia Tętniczego. W ramach tegorocznego przedsięwzięcia mobilna poradnia kardiologiczna, w której bezpłatnie będzie można poddać się szeregowi badań, dotrze o 18 miast.
Światowy Dzień Serca to okazja do promowania zdrowego stylu życia oraz szansa na podkreślenie znaczenia profilaktyki.
Czy wiesz, że Twoje serce bije około 100 000 razy na dobę? Serce to najważniejszy organ w naszym ciele, jest motorem napędowym całego organizmu. Bez serca człowiek nie może żyć, a zaburzenia jego pracy odbijają się na całym naszym organizmie i na jakości naszego życia. Wiele czynników, takich jak stres, zła dieta, zbyt mała aktywność fizyczna oraz wszelkiego rodzaju używki stanowią największe i powszechne zagrożenie dla naszego serca.
Zażywanie wyciągu z drzewa oliwnego (olea europaea) może zmniejszyć poziom cholesterolu oraz zniwelować zbyt wysokie ciśnienie.
Ludzie po pięćdziesiątym roku życia, który podejmują choćby umiarkowaną aktywność fizyczną, żyją dłużej i rzadziej zapadają na choroby serca, wynika z badania przeprowadzonego na grupie kobiet i mężczyzn mających powyżej czterdzieści lat.
Badanie USG może pomóc w przewidzeniu zawału serca- informują naukowcy.
Przyswojenie serwowanego przez hollywoodzkie filmy stereotypu dotyczącego zachowania osoby, która doznaje zawału serca, jest bardzo niekorzystne. Rzeczywiste odczuwanie zawału może znacznie się różnić, ostrzega British Heart Foundation, brytyjska fundacja propagująca zdrowie serca.
Przez najbliższe dwa tygodnie w całej Polsce temperatura może przekroczyć 30 stopni Celsjusza. Najgoręcej będzie na Podkarpaciu, w Małopolsce oraz na Śląsku. Pogoda sprzyja letniemu wypoczynkowi, należy jednak pamiętać, że tropikalne upały mogą się okazać niebezpieczne dla zdrowia.
Osoby cierpiące z powodu chorób sercowo - naczyniowych pracujące latem, podczas upałów, są narażone na zaostrzenie dolegliwości ze strony układu krążenia – alarmują eksperci i organizatorzy programu „Serce na nowo”.
Kobiety, które piją kawę, rzadziej umierają z powodu chorób serca w porównaniu do pań nie lubiących raczyć się kawą, informują naukowcy z Uniwersytetu w Madrycie (Universidad Autonoma de Madrid).
Astma, która pojawia sie w dojrzałym wieku zwiększa ryzyko rozwoju chorób serca.