Powrót do zdrowia po zawale jest możliwy, konieczna jest jednak szybka pomoc lekarza oraz zmiana dotychczasowych przyzwyczajeń.
Lekarze oraz specjaliści w dziedzinie żywienia zalecają codzienne spożywanie warzyw i owoców. Dostarczają one do naszego organizmu nie tylko witaminy ale i błonnik, który jest niezwykle ważny dla funkcjonowania układu pokarmowego.
Po napoje gazowane sięga wiele osób, przed nastaniem sezonu wakacyjnego do sklepów trafia szczególnie bogaty asortyment.
Według zaleceń dietetyków dania z ryb powinno się jadać przynajmniej dwa razy w tygodniu. Planując wiosenną dietę warto więc pamiętać o umieszczeniu ich w jadłospisie. Lista zdrowotnych zalet dań rybnych jest dość długa, oto ich krótkie przypomnienie – może zachęci do zasmakowania w potrawach tego rodzaju.
Sen jest niezwykle ważny dla naszego zdrowia, szczególnie dla kobiet- wynika z przeprowadzonych przez naukowców z Północnej Karoliny.
Produkty cechujące się wysokim indeksem glikemicznym, do których należy m. in. białe pieczywo, mogą przyczynić się do zwiększenia prawdopodobieństwa wystąpienia niektórych problemów zdrowotnych, informują badacze z Uniwersytetu w Sydney.
Kolejne badania naukowe dowiodły, iż spożywanie umiarkowanych ilości alkoholu może korzystnie wpływać na zdrowie.
W prasie oraz mediach nieustannie pojawiają się informacje metodach pozbycia się zbędnych kilogramów. Troszcząc się o zachowanie lub odzyskanie zgrabnej sylwetki warto pamiętać o tym, iż większość diet nie jest obojętna dla naszego zdrowia.
Chorób serca można uniknąć, albo przynajmniej zminimalizować ryzyko ich wystąpienia. Jednym z ważnych elementów profilaktyki jest odpowiednia dieta.
To, czy starzejesz się zdrowo, zależy od tego, jak dbasz o swoje serce. Niektóre serca starzeją się szybciej od innych. Pamiętaj, że nigdy nie jest za wcześnie ani za późno na przyjęcie zdrowego stylu życia. Badanie wieku serca to narzędzie sporządzone w celu obliczenia, o ile starsze lub młodsze jest serce człowieka w porównaniu z jego właściwym wiekiem.
Mamy powody do dumy, po raz pierwszy historii nasza drużyna piłkarska zakwalifikowała się do finałów Mistrzostw Europy. Już wkrótce będziemy mogli podziwiać wyczyny Polaków na Euro 2008, które odbędzie się w Austrii i Szwajcarii. Jednakże, okazuje się, że kibicowanie to nie tylko frajda, może wręcz stanowić zagrożenie dla naszego zdrowia, miłość do sportu może skutkować problemami kardiologicznymi.
Peter Houghton, który zmarł w wieku 68 lat przeżył ze wszczepionym eksperymentalnym sztucznym sercem 7 lat. To najdłuższy czas przeżycia z eksperymentalnym sercem jaki odnotowała dotychczas medycyna.
Jak wynika z badań przeprowadzonych przez naukowców z King’s College w Londynie oraz uczonych z USA, podwyższony poziom witaminy D w organizmie przyczynia się do niwelowania stanów zapalnych, które mają wpływ na proces starzenia się. Ponadto, większa ilość witaminy D dodatnio wpływa na układ odpornościowy.
Sjesta może być rozwiązaniem zagadki, dlaczego ludzie z krajów śródziemnomorskich rzadziej zapadają na choroby serca. W Journal of Applied Physiology opublikowano wyniki badań, z których wynika, że popołudniowa drzemka może obniżać ciśnienie i pomóc w utrzymaniu serca w dobrym zdrowiu.
Głóg, roślina którą spotkać można w parkach i lasach, ma szerokie zastosowanie w przemyśle farmaceutycznym.