Obecnie dostępnych jest już wiele badań na temat szkodliwości lub wręcz odwrotnie - prozdrowotnych właściwości alkoholu. Nowe odkrycia naukowców po raz kolejny potwierdzają, że warto czasem nalać sobie „coś mocniejszego". Przy czym badacze zaznaczają, że racjonalne spożywanie alkoholu pozytywnie wpływa na nasze zdrowie, jeśli równocześnie dbamy o zdrowy styl życia.
Większość Polaków (71 procent) twierdzi, że odczuwa uciążliwy, męczący hałas. Badani doświadczają go z różną częstością: co trzeci (33 procent) narażony jest nań często (w tym 14 procent - bardzo często), a prawie dwie piąte (38 procent) - czasami lub rzadko. Natomiast ponad jedna czwarta ankietowanych (28 procent) w zasadzie nie ma do czynienia z nadmiernym hałasem,styka się z nim zupełnie sporadycznie - piszą autorzy raportu CBOS.
W dzisiejszych czasach wysoki poziom cholesterolu to już choroba cywilizacyjna. Jak jej zapobiegać? Skąd się bierze? Nadmiar cholesterolu we krwi odkładany jest w ścianach tętnic, powodując zwężenia naczyń i tworzenie tzw. blaszek miażdżycowych. Stąd już tylko krok do choroby wieńcowej i zawału serca.
Depresja zwiększa ryzyko powikłań sercowo-naczyniowych, w tym również wystąpienia zawału. Ryzyko rozwoju choroby serca u pacjentów z depresją jest blisko 2 razy większe niż u osób zdrowych.
Pofatygowanie się do przychodni może być opłacalne - dzięki szczepieniu można oszczędzić sobie kłopotów, z jakimi zwykle wiąże się grypa.
27. września obchodzimy Światowy Dzień Serca. Celem tej imprezy jest profilaktyka chorób serca, które stały się jednymi z najczęstszych schorzeń cywilizacyjnych, a na które co roku umiera 17 milionów osób na świecie.
27 września obchodzimy Światowy Dzień Serca. Organizatorzy programu „Serce na nowo" zapraszają na bezpłatne konsultacje kardiologiczne do Krakowa, Torunia i Wrocławia.
92% Polaków twierdzi, że unikanie stresu skutecznie chroni przed chorobami serca - wynika z badania opinii publicznej przeprowadzonego w ramach programu „Zentiva - zmieniamy przyzwyczajenia". Umiejętność rozpoznawania stresujących sytuacji i radzenia sobie ze stresem ogranicza ryzyko wystąpienia chorób układu krążenia.
Pod koniec ubiegłego roku opublikowano raport Narodowego Instytutu Zdrowia pt. "Sytuacja Zdrowotna Ludności Polski". Dane okazały się alarmujące. Poprawa zdrowia Polaków odnotowana na przestrzeni lat 90. XX wieku gwałtownie wyhamowała. Najbardziej zagrażają nam choroby układu krążenia. Dlaczego tak się dzieje i jak temu zaradzić?
Naukowcy odkryli, że warzywa mogą być bardzo skuteczne w powstrzymywaniu rozwoju chorób serca. Brokuły, kapusta i kalafior okazują się być skuteczne niczym lekarstwa.
To naprawdę dynamiczne zajęcie. Wymaga znacznego wysiłku. Żeby grać, trzeba być sprawnym i zdrowym - warto jednak podjąć wysiłek, bo czerpanie przyjemności z gry oznacza też doskonałą profilaktykę chorób serca.
Zrealizuj punkty z listy poniżej, a „dodasz" do swojego życia w sumie kilkadziesiąt lat! Brzmi zbyt dobrze, by mogło być prawdziwe? Według badań Norwich Union - nie. Ubezpieczyciele przeanalizowali dane i uznali, że już niewielkie zmiany zwyczajów mogą znacznie wydłużyć nasze życie, informuje timesonline.
Niezakłócony sen przynosi odpoczynek całemu organizmowi, w jego czasie zmniejsza się metabolizm, maleje napięcie mięśni, spowalniają się czynności serca i oddychanie. Problemy ze snem zaś mogą prowadzić do depresji, chorób serca, trudności z koncentracją. Jednym z powszechnych kłopotów zakłócających sen jest chrapanie. Na szczęście, istnieją sposoby na efektywne kontrolowanie tej dolegliwości.
Obok sloganu: „Pij mleko - będziesz wielki", z powodzeniem mógłby funkcjonować: „Pij mleko - będziesz długowieczny". Brytyjskie badania dowiodły, że osoby pijące mleko żyją dłużej.
Glutation to niewielkie białko wytwarzane naturalnie przez komórki naszego organizmu. O jego właściwościach piszą eksperci w tysiącach medycznych artykułów. Czas, by wszyscy dowiedzieli się, dlaczego glutation jest niezbędny dla zachowania zdrowia i dobrego samopoczucia, oraz co zrobić, aby mieć go na wysokim poziomie.