Prawdopodobnie szyja nie przychodzi na myśl, gdy mówi się o kontroli chorób serca, ale według testów z NYU Langone Medical Center, USG szyi może pomóc w diagnozie choroby wieńcowej, pisze Siski Green z sagazone.
Niedawno informowaliśmy o korzyściach płynących ze spożywania brązowego ryżu. Jednak nowe badania nie tylko potwierdzają dobroczynny wpływ brązowego ryżu, ale wręcz odradzają sięganie po białą odmianę.
Z nadejściem letnich, słonecznych dni rozpoczyna się sezon pikników, wycieczek i wspólnego grillowania. Przygotowując się do tych przyjemności powinniśmy zastanowić się nie tylko nad pogodą i atrakcyjnym miejscem, ale również nad tym co będziemy jeść. Warto zadbać, aby nasz posiłek przygotowany był z dobrej jakości produktów. Ruch na świeżym powietrzu i prawidłowo zbilansowany posiłek zadbają także o nasze serce.
Wiadomo już, że znaczna ilość tkanki tłuszczowej wokół brzucha związana jest z wyższym ryzykiem chorób serca. Teraz okazało się, że ma ona również wpływ na zwiększone prawdopodobieństwo demencji.
Ponad 75 pensjonariuszy domów opieki doświadcza problemów zdrowotnych, a dwie osoby na pięć cierpią z powodu depresji. Kwestia dotyczy Szwajcarii, ale można przypuszczać, że sprawa stanowi zmartwienie wielu polskich domów opieki.
Mycie zębów może pomóc w zapobieganiu chorobom serca, wynika z nowego badania opublikowanego w British Medical Journal.
Osoby starsze, u których poziom witaminy D we krwi jest niższy od rekomendowanego, częściej cierpią na depresję.
W Holandii, Irlandii i Wlk. Brytanii prowadzona jest rekrutacja ochotników do dwuletnich badań "polipigułki", która ma zapobiegać zawałowi serca i udarowi.
Być może kiełbaski i bekon wypadły z wielu list zakupów już jakiś czas temu ze względu na wysoką zawartość tłuszczu i modę na zdrową żywność, teraz naukowcy znaleźli kolejne dowody na to, że lepiej zrezygnować z przetworzonego mięsa.
Długowieczność - permanentne marzenie ludzkości. Trudno by zliczyć badania i pieniądze poświęcone odkryciu zagadki długiego życia. Nieśmiertelność jeszcze nie jest w naszym zasięgu, ale prawdziwie długie życie wkrótce być może da się zapewnić. Co trzeba zrobić? Mieć odpowiednie geny - naukowcy odkryli, że ich posiadanie to gwarancja życia do setki.
Pozostawanie w pozycji siedzącej przez dłuższy czas może podnieść ryzyko chorób serca i cukrzycy. To nie żart - styl życia znacznie wpływa na nasze zdrowie. Jeśli masz siedzącą pracę i trudno ci się ruszyć z kanapy w wolnym dniu, to źle oddziałuje na stan twojego zdrowia.
U kobiet z Cypru i mężczyzn z Islandii notuje się najniższe na całym świecie ryzyko śmierci przed osiągnięciem 60 roku życia, informuje medyczny magazyn „Lancet".
Białko jest niezbędne. Jego obecność w diecie decyduje o zdrowiu i możliwości funkcjonowania. Okazuje się, że gra również istotną rolę przy zrzucaniu zbędnych kilogramów i utrzymaniu siły mięśni.
Wiosną, gdy natura budzi się do życia, nabieramy sił, by dokonywać nawet drobnych zmian w naszym życiu. Zwiększamy aktywność fizyczną, bardziej dbamy o wygląd zewnętrzny i więcej myślimy o zdrowym odżywianiu. Jak pokazało badanie przeprowadzone przez kampanię „Flora. Pokochaj swoje serce" ponad 80% ankietowanych deklaruje chęć prowadzenia zdrowego trybu życia. Jednak kiedy od słów mamy przejść do czynów, każdy z nas znajduje wystarczająco dużo wymówek, aby odwlec w czasie wprowadzenie zmian.
Jedzenie w śródziemnomorskim stylu może być przepisem na zdrowe serce - wynika z badań opublikowanych w American Journal of Clinical Nutrition.