Niewielu ludzi zdaje sobie sprawę, że zaburzenia rytmu serca mogą się wiązać z podwyższonym ryzykiem udaru.
Choroby dziąseł są główną przyczyną utraty zębów u dorosłych. Z nowych badań wynika jednak, że zwiększenie w diecie ilości produktów mlecznych, takich jak mleko, ser, czy jogurt może znacznie poprawić stan zdrowia dziąseł.
Nie należy bagatelizować krwawienia dziąseł. To może być objaw różnorodnych problemów zdrowotnych.
Nasilenie objawów depresji jest związane z gorszym rokowaniem u pacjentów z niewydolnością serca. Rutynowe badanie tych pacjentów może pomóc w zastosowaniu odpowiedniego postępowania medycznego, wynika z artykułu opublikowanego w "Journal of the American College of Cardiology".
Leki przeciwbólowe, takie jak ibuprofen, który jest powszechnie stosowany w celu łagodzenia bólu spowodowanego stanem zapalnym, są związane ze zwiększonym ryzykiem chorób serca.
Oglądanie telewizji oraz za długie siedzenie przy komputerze zwiększa ryzyko uszkodzenia serca, niezależnie do tego jak dużo ćwiczymy - ostrzegają naukowcy.
Wysiłek fizyczny okazuje się być niemal magicznym lekarstwem. Jego efektywność obejmuje różnorodne choroby - zapobiega chorobom serca i płuc, utrzymuje kości w dobrym zdrowiu, zaś nowe badania wskazują również, że może pomóc zapobiec śmierci z powodu raka jelita grubego.
Główki czosnku cieszą się popularnością w kuchni jako źródło niezwykłego smaku i zapachu. Wielu kucharzy nie wyobraża sobie przygotowania określonych zup, sałatek, czy mięs bez kilku ząbków czosnku. Warzywo cenione jest jednak nie tylko ze względu na przymioty kulinarne, sięgali po nie już starożytni z powodu jego prozdrowotnych właściwości.
Do listy produktów przyjaznych dla serca można dodać migdały - rekomendują uczeni.
Fitosterole, czyli sterole i stanole roślinne, to związki o budowie chemicznej zbliżonej do cholesterolu. Mają korzystny wpływ na zdrowie serca ponieważ hamują wchłanianie cholesterolu z przewodu pokarmowego do krwi.
Sok z brzozy pomaga we wielu schorzeniach i warto go pić, szczególnie zimą, kiedy mamy obniżoną odporność i chcemy mieć lepsze samopoczucie.
Aktywność fizyczna jest doskonałym sposobem na poprawę i zachowanie zdrowia. Ruch nie tylko wydłuża życie, zapobiega różnym dolegliwościom, ale także pomaga w walce z poważnymi chorobami cywilizacyjnymi. Wysiłek fizyczny nie jest przeznaczony tylko dla młodych ludzi, lecz również ma zbawienny wpływ na zdrowie osób w starszym wieku.
Być może ważysz parę kilogramów więcej niż trzydzieści lat temu, ale to nie oznacza koniecznie, że masz problem z wagą.
Zastanawiasz się nad podróżą, ale masz chore serce? To nie stoi na przeszkodzie, by wsiąść do samolotu i udać się np. w cieplejsze miejsce na listopadowy, czy grudniowy wypoczynek.
Badania wskazują, że komórki tłuszczowe osób otyłych wydają się mieć swoje ograniczenia, co do ilości tłuszczu, jaki mogą zmagazynować. Po osiągnięciu tego limitu uruchamia się wiele procesów biologicznych, które nie dopuszczają do dalszego rozszerzania się tkanki tłuszczowej i mogą wywołać niektóre problemy zdrowotne powiązane z otyłością, takie jak cukrzyca typu 2 i choroby sercowo-naczyniowe.