Codzienne spożywanie gorzkiej czekolady może zmniejszyć ryzyko zdarzeń sercowo-naczyniowych, takich jak ataki serca i udary mózgu u osób z zespołem metabolicznym.
Jeśli chcesz żyć długo życie, podkreślaj to, co pozytywne i nie trać okazji do śmiechu, radzą uczeni, którzy odkryli, że stulatkowie to zwykle ekstrawertycy oglądający świat z optymistycznej i beztroskiej perspektywy.
Jak wynika z artykułu " Association of Coffee Drinking with Total and Cause-Specific Mortality ", opublikowanego w The New England Journal of Medicine, picie kawy może przedłużyć życie.
Regularne ćwiczenia mogą pomóc zmniejszyć ryzyko wystąpienia nadciśnienia, także w przypadku, gdy w rodzinie zdarzały się przypadki tej dolegliwości w rodzinie.
W Polsce pacjent na wizytę u kardiologa musi czekać blisko 6 miesięcy. Temat ograniczeń dostępu do świadczeń w leczeniu ostrych zespołów wieńcowych oraz możliwości poprawy dostępnu do deficytowych technologii medycznych, poruszano podczas organizowanego przez Fundację Watch Health Care seminarium edukacyjnego „Innowacje w leczeniu ostrych zespołów wieńcowych – ocena dostępności w Polsce”.
Problemów w sypialni nie należy lekceważyć nie tylko ze względu na dobro związku, mogą stanowić symptom choroby serca.
Osoby, które przebyły atak serca, mogą podejmować aktywność seksualną. Problematyczna pozostaje niedostateczna wiedza na ten temat.
Słynna niebieska pigułka stała się najpopularniejszym środkiem wspomagającym libido, jednak naukowcy odkryli, że równie skuteczna może być codzienna porcja soku z granatów - taki „środek" wspomaga popęd płciowy zarówno u kobiet, jak i mężczyzn.
Nowe badanie potwierdza, że styl życia ma znaczenie również dla ludzi, u których odnotowano genetycznie podwyższone ryzyko choroby serca.
Badania zarówno "mieszczuchów", jak i "wieśniaków" pokazały, że mieszkanie na obszarach zurbanizowanych zwiększa niemal dwukrotnie w stosunku do życia na wsi prawdopodobieństwo zapadnięcia na zwapnienie tętnic wieńcowych (CAC), które to schorzenie może doprowadzić do choroby serca.
Odchudzanie pozostaje najpopularniejszym i najbardziej kontrowersyjnym wiosennym tematem internetowych poszukiwań. Majowe słońce zachęca do zmiany garderoby i odsłonięcia większej części ciała, wiosną więc intensywniej zabieramy się za pracę nad sylwetką. Oto zatem kilka wskazówek skutecznego odchudzania.
Badania na zwierzętach wykazały, że permanentny stres, ciągły niepokój i nerwowość sprzyjają rozwojowi nowotworów. Naukowcy odkryli, że myszy z objawami lęku mają wyższe ryzyko zachorowania na raka niż spokojniejsze gryzonie. Podobny efekt ciągłego zestresowania i strachu może dotyczyć także ludzi.
Współczesne tempo życia, stres, przemęczenie i niezdrowa dieta oraz zanieczyszczenie środowiska to czynniki, które zdecydowanie są wrogami organizmu. Dodatkowo lekceważymy objawy wielu chorób składając je na karb przejściowego osłabienia. Tymczasem gorsze samopoczucie może okazać się pierwszym sygnałem, że w organizmie powstały zbyt duże obciążeni. Tak właśnie jest z arytmią serca - jej lekceważenie jest jak stąpanie po linie nad przepaścią bez zabezpieczenia - bardzo ryzykowne.
Otyłość i bolesna choroba autoimmunologiczna, jaką jest reumatoidalne zapalenie stawów, stają się coraz powszechniejsze. Dlatego uczeni postanowili sprawdzić czy istnieje związek między tymi dolegliwościami. Wydaje się, że w przypadku kobiet taka relacja istnieje, mówią uczeni z Mayo Clinic.
Kobiety, które jedzą dużo jagód i truskawek, doświadczają wolniejszego osłabienia zdolności poznawczych wraz z wiekiem niż panie spożywające mniej owoców bogatych we flawonoidy, wynika z amerykańskich badań.