Zyskanie nadmiarowych kilogramów zmienia nie tylko figurę, ale i wpływ na osłabienie pewności siebie oraz czyni słabszymi w obliczu pokus.
Cierpiące na depresję kobiety po czterdziestce mają dwukrotnie wyższe ryzyko udaru w porównaniu do pań wolnych od zaburzeń psychicznych, wynika z australijskich badań.
Prawdopodobnie zakup złotej rybki nie będzie miał wpływu na stan zdrowia, ale już inne zwierzaki, takie nad którymi opieka wymaga pewnego regularnego wysiłku fizycznego, stanowią dodatkową ochronę przed chorobami serca.
Ludzie, którzy praktykują jogę, mogą cieszyć się lepszym zdrowiem. Z nowego badania wynika, że ten starożytny system ćwiczeń bywa pomocy w walce z nadciśnieniem.
Trudno ci rzucić palenie? Gdy brak motywacji, warto pamiętać zarówno o problemach zdrowotnych, jak i przedwczesnym starzeniu się.
Nie tylko ilość godzin snu i rodzaj obowiązków, jakie stawia przed nami dany dzień, mają wpływ na odczuwanie zmęczenia. To, co znajdzie się na naszych talerzach, także oddziałuje na samopoczucie.
Według wielu dietetyków nabiał powinien być ograniczony z powodu wysokiego poziomu cholesterolu, który jest odpowiedzialny za choroby serca, jednak nowe badania wykazały, że osoby jedzące produkty tego typu są mniej narażone na cukrzycę typu 2.
Mężczyźni, którzy stosują dietę bogatą w liczne produkty z zawartością flawonoidów, są mniej podatne na rozwój choroby Parkinsona.
Nie ma leku na serce złamane z powodu miłości, ale coraz więcej jest sposobów na „naprawę" serca uszkodzonego przez zawał lub inne choroby.
Sporadyczne poszczenie wraz z innymi zmianami w stylu życia, może być przydatną metodą w zapobieganiu cukrzycy i chorobom układu krążenia.
Można by pomyśleć, że wszelkie problemy związane z cholesterolem pochodzącym z mięsa da się osłabić poprzez wybieranie chudszej wersji artykułów mięsnych, jednakże według uczonych odpowiedzialna może być substancja zwana karnityną.
Naturalny ekstrakt z nieprażonych ziaren kawy może być pomocny w walce z niekontrolowanym poziomem cukru we krwi charakterystycznym dla cukrzycy.
Jakkolwiek testosteron, znany powszechnie jako podstawowy hormon męski, ma istotny wpływ na zdrowie i samopoczucie mężczyzn, jest niezbędny także u kobiet. Organizm pań również produkuje ten związek, a jego odpowiednia ilość istotnie oddziałuje na codzienny sposób funkcjonowania przedstawicielek płci żeńskiej.
Zarówno wiek, jak i BMI są ważnymi czynnikami chorób serca u kobiet, ostrzegają brytyjscy naukowcy.
Nowe japońskie badanie wykazało potencjalny związek pomiędzy łysieniem a zwiększonym ryzykiem choroby niedokrwiennej serca.