Uczeni zbadali, co się dzieje z organizmem, gdy mózg odpowiada na stres.
Hałas towarzyszy współczesnym społeczeństwom niemal wszędzie. Wydaje się, że się do niego przyzwyczailiśmy, ale wypad za miasto czy wycieczka w góry uświadamia, jak bardzo na co dzień harmider nam przeszkadza. Badania wykazały, że irytuje i podnosi cienienie krwi.
Zanim przystąpi do zajęć, musi odstawić balkonik. Nie tańczy i nie skacze, ale dzięki ćwiczeniom wciąż jest samodzielna i dobrze się czuje. 98-latka została instruktorką fitness.
Arnika górska to popularne zioło w leczeniu chorób serca, bólów mięśni i stanów zapalnych. Jest raczej bezpieczna i uważana za skuteczną.
Osoby z dużą ilością pokarmów bogatych w potas w diecie mogą być mniej narażone na udar mózgu.
Kobiety żyją dłużej i częściej doświadczają samotności w związku z wdowieństwem. To jednak nie jedyna sytuacja związana z izolacją - okazuje się, że starsze kobiety, które zmagają się z jakąś poważną chorobą, są bardziej narażone na rozwód.
Odczuwanie senności w ciągu dnia może wskazywać na ryzyko chorób serca. Z badań wynika, że kobiety zmagające się sennością za dnia cechują się ponad dwukrotnie wyższym ryzykiem dolegliwości sercowo-naczyniowych.
Dodanie do diety odpowiedniej ilości produktów zbożowych z błonnikiem pomaga poprawić wskaźnik przeżycia pacjentów po zawale.
Zaburzenia erekcji w wielu przypadkach nie muszą być leczone farmakologicznie, często wystarczą odpowiednia dieta, ćwiczenia i inne zmiany w stylu życia, by przywrócić dobrą sprawność seksualną.
Zielona herbata już dawno została okrzyknięta prawdziwym eliksirem zdrowia. Dotychczasowe badania wykazały, że jest pomocna w ochronie przed wieloma chorobami, a także pomaga osłabić objawy niektórych istniejących dolegliwości. Teraz okazało się, że może poprawić pamięć.
Bezdech senny to powtarzające się krótkie przerwy w oddychaniu podczas snu, które mogą zaszkodzić wielu układom organizmu, w tym układowi kostnemu.
Zespół metaboliczny nie jest jedną chorobą lub zaburzeniem, ale grupą dolegliwości związanych ze stylem życia i zespołem przewlekłych zaburzeń, które są związane z nieprawidłowym funkcjonowaniem procesów metabolicznych, tj. przetwarzaniem żywności w energię i przechowywaniem w tłuszczu.
Kanadyjscy uczeni odkryli, że już jedna porcja roślin strączkowych dziennie wiąże się z obniżeniem tzw. „złego" cholesterolu LDL.
Kobiety po menopauzie, które piją dwa (lub więcej) napoje dietetyczne dziennie, mogą być bardziej narażone na atak serca, udar mózgu lub inne schorzenia układu krążenia.
Powszechnie rekomendowane pięć porcji warzyw i owoców dziennie ma zapewnić odpowiednią dawkę składników odżywczych potrzebnych nam do prawidłowego funkcjonowania. Okazuje się jednak, że zwiększenie tej liczby do siedmiu daje szanse na wydłużenie życia.