Wiadomo, że stres oznacza niepokój, obniżenie nastroju, objawy depresyjne, etc. Oddziałuje na nas jednak także fizycznie. Zobacz, na jak różne sposoby ma wpływ na twój organizm.
Smażone potrawy nie należą do najzdrowszych, nowe badania pokazują, że mogą zaostrzyć stany zapalne jelit i sprzyjać rozwojowi guzów w tej części układu pokarmowego.
Współczesny przemysł spożywczy stosuje dziesiątki różnych dodatków do żywności, nie wszystkie są jednak całkowicie bezpieczne dla zdrowia. Teraz australijscy uczeni „wzięli pod lupę" dwutlenek tytanu oznaczony jako E171.
Serotonina, hormon, którego poziom odpowiada za nasze psychiczne samopoczucie, w znacznej mierze produkowany jest nie w mózgu, ale w jelitach i to od ilości oraz jakości mikrorganizmów w jelitach zależy efektywność wytwarzania serotoniny.
Jakkolwiek ciągle zbyt mało ludzi uprawia sport, to są i tacy, którzy bez tego żyć nie mogą. I słusznie, ale uwaga - z ilością i intensywnością ćwiczeń też można przesadzić i narobić sobie zdrowotnych kłopotów. Rzecz dotyczy nie tylko urazów czy kontuzji, z jakimi często wiążą się określone dyscypliny, ale i funkcjonowania układu pokarmowego.
Toaleta to dla niektórych obiekt pożądania i ostatnia deska ratunku. Mowa o chorych na nieswoiste zapalenia jelita. Muszą oni pozostawać w pobliżu toalety tak, by móc skorzystać z niej natychmiast. Niestety, nie spotyka się to ze zrozumieniem, bo wiedza o ich problemach jest w społeczeństwie nikła.
Lek na zmniejszenie wagi zmniejsza ryzyko śmierci z powodu niewydolności serca