Specyficzny podtyp drobnoustroju powszechnie występującego w jamie ustnej może przedostawać się do jelit i rozwijać się w guzach raka jelita grubego. Bakteria ta jest przyczyną rozrastania się raka i gorszych wyników leczenia.
Powszechnie wiadomo, że stres negatywnie wpływa na zdrowie psychiczne. Od jakiegoś zcasu jest również jasne, że zaburza też zdrowie fizyczne, np. jeśli jest przewlekły, osłabia układ odpornościowy. Teraz ustalono, że może niszczyć także zęby.
Zdecydowana większość dorosłych Polaków zażywa leki - często nie czytając nawet ulotek. Niestety zarówno te na receptę, jak i bez recepty, niosą za sobą ryzyko wielu działań niepożądanych, w tym skutki uboczne dla zdrowia zębów i jamy ustnej. Na co warto uważać przy ich stosowaniu? Które leki szkodzą zębom i jak zapobiegać problemom?
Kolejne badanie wspierają znane już ustalenia - witamina D pomaga organizmowi zwalczać infekcje. Tym razem dowiedziono, że może być pomocna w powstrzymaniu rozwoju choroby dziąseł.
Według ogólnopolskich badań ponad 80% badanych przyznaje, że ma problemy z chorobami zębów i dziąseł. Ponadto Polacy mają duże braki w uzębieniu, średnio osobie w wieku 19-34 lat brakuje aż 8 zębów. Zjawisko utraty uzębienia przybiera masowy charakter po 45 roku życia
Żurawina to roślina o szczególnych właściwościach, której charakterystyczny, cierpko-słodki smak zna chyba każdy z nas. Występuje w północnej części naszego kraju i należy do czołówki roślin o udowodnionych korzyściach prozdrowotnych.
Lek na zmniejszenie wagi zmniejsza ryzyko śmierci z powodu niewydolności serca