Powszechnie wiadomo, że wirus grypy przenosi się poprzez bezpośredni kontakt oraz drogą kropelkową. Jednak grypą możemy się zarazić również w supermarkecie lub windzie, bo wirusowi wystarczy metr żeby przenieść się na kolejną osobę.
Żyjąc we dwoje cieszymy się swoim szczęściem, planujemy wspólną przyszłość i chcemy, aby była ona jak najlepsza. Niejednokrotnie musimy jednak stawiać czoła poważnym problemom, które stoją na naszej drodze. Jednym z takich momentów jest diagnoza przewlekłej choroby partnera. Aby przejść przez ten trudny okres i przystosować się do nowych warunków życia musimy nauczyć się jak o tym rozmawiać.
Na świecie średnio co minutę z powodu grypy umiera jedna osoba. Przy zaistnieniu dwóch czynników ryzyka np. wiek i choroba przewlekła, ryzyko wystąpienia ciężkich powikłań, a nawet zgonu wzrasta aż 202-krotnie. Na chorobę i jej powikłania szczególnie narażeni są seniorzy.
Władze Poznania wystąpiły z inicjatywą sfinansowania szczepień ochronnych przeciwko grypie dla starszych osób mieszkających w tym mieście. Mieszkańcy Poznania powyżej 60 roku życia będą się mogli zaszczepić do końca grudnia 2015 r. w jedenastu placówkach służby zdrowia na terenie miasta Poznania.
Mimo, że pogoda jeszcze nas rozpieszcza, warto już dziś pomyśleć o ochronie naszego organizmu. Jak się przygotować do sezonu grypowego, by już wkrótce cieszyć się złotą polską jesienią? Dziś kilka słów o szczepionkach przeciw grypie.
Tegoroczne szczepionki przeciw grypie trafiły już do hurtowni, które rozpoczęły ich dystrybucję do aptek i zakładów opieki zdrowotnej. Na rynku dostępnych będzie 1,5 mln dawek. Eksperci zalecają szczepienia przeciw grypie szczególnie w okresie od września do grudnia.
Ponad połowie Polaków zdarzyło się pójść chorym do pracy. Zwykle jesteśmy do tego zmuszeni – nie ma nas kto zastąpić w obowiązkach służbowych – wynika z najnowszych badań przeprowadzonych przez TNS na zlecenie GlaxoSmithKline.
Sezon jesienno-zimowy to czas, kiedy częściej niż w innych porach roku dopadają nas przeziębienia i infekcje. W tym okresie odwiedzamy też chętniej strony internetowe poświęcone tematyce zdrowotnej i medycznej. Okazuje się, że informacji tego typu poszukuje w sieci aż czterech na dziesięciu polskich internautów (8,8 mln). Internet jest też dla prawie 7,5 mln internautów źródłem informacji o profilaktyce i zdrowym stylu życia - wynika z ogólnopolskiego badania internetu Megapanel PBI/Gemius, realizowanego przez firmę Gemius.
Przewlekła obturacyjna choroba płuc (POChP) to obecnie jedna z najczęstszych chorób dróg oddechowych. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) szacuje liczbę chorych na POChP na całym świecie na około 210 milionów. W 2005 roku ponad 3 miliony osób zmarło z jej powodu. W Polsce na POChP chorują ponad 2 mln osób, jednocześnie ok. 80 procent przypadków pozostaje nierozpoznanych.
Dotarła do nas bardzo smutna wiadomość o śmierci wieloletniej użytkowniczki i moderatorki Klub Senior Cafe, która odeszła po długiej i ciężkiej chorobie.
Paul McCartney postanowił uspokoić fanów zaniepokojonych jego stanem zdrowia.
Paul McCartney trafił do szpitala w Tokio. 72-letni muzyk odwołał niedawno azjatycką część trasy "Out There Tour". Powodem były problemy zdrowotne.
Jakich chorób najbardziej wstydzą się Polacy? Najczęściej wenerycznych, ale nie tylko. Psycholog z Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej i dermatolodzy z Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu ustalili ich listę.
O tej chorobie słyszał chyba każdy z nas. Wielu z nas zna kogoś na nią chorującego, równie wielu być może było kiedyś świadkiem ataku tej choroby. Padaczka, bo to niej mowa, pozostaje jednak dla Polaków mało znaną chorobą, a wiedza o niej bazuje na wielu nieprawdziwych stereotypach i strachu. W efekcie chorzy są stygmatyzowani.
Prawie 5 mln Polaków zrezygnowało z wizyty u lekarza pomimo problemów ze zdrowiem - wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego. Wielu czeka aż „samo przejdzie”, inni leczą się na własną rękę domowymi sposobami lub kupują dostępne bez recepty lekarstwa. Taka sytuacja przyczynia się do późnej diagnozy wielu poważnych chorób. Dlaczego tak się dzieje? W wielu przypadkach winne są długie kolejki do lekarzy.