Wymyślona przez Włochów bransoletka ma zastosowanie we wczesnej diagnostyce choroby Parkinsona, a także pozwala na monitorowanie objawów umożliwiając ocenę skuteczności terapii.
Nadmiar kawy może być szkodliwy, bo oznacza dostarczanie sobie także większej ilości kofeiny, która ma silny wpływ na nasze fukcjonowanie, w tym może zaburzać niektóre czynności organizmu. W każdym razie jednak wyniki badań przemawiają na korzyść kawy wypijanej w umiarkowanych ilościach, tj. nawet do pięciu filiżanek...
Pozycja, w której śpisz, wpływa na zdrowie mózgu. Uczeni informują, że może pomóc uchronić się od chorób neurodegradacyjnych.
Pacjenci, którzy przyjmują lewodopę (L-DOPA, prekursor dopaminy), są znacznie mniej narażeni na związane z wiekiem zwyrodnienie plamki żółtej.
Mieszkająca w Szkocji kobieta twierdzi, że zauważyła zmianę zapachu jej męża na lata przed pojawieniem się objawów choroby Parkinsona. Uczeni sądzą, że warto przeprowadzić badania w kierunku możliwości rozpoznawania wczesnej fazy choroby na podstawie zapachu.
Jeden z leków na raka może być pomocny dla pacjentów z chorobą Parkinsona - poprawia pamięć i zdolności motoryczne pacjentów.
Dysfagia, czyli zaburzenia połykania, rozwija się w związku z obecnością różnych chorób, np. stwardnienia rozsianego czy neuropatii obowodej, ale sprzyja jej także po prostu starzenie się.
Ciemna czekolda może pomóc osłabić objawy choroby Parkinsona.
Dobra wiadomość z Włoch dla osób zagrożonych chorobą Parkinsona: dzięki rewolucyjnej technice stymulacji bezprzewodowej można zdalnie włączać i wyłączać komórki nerwowe. Nowa terapia daje nadzieje na dobre efekty leczenia i jest niemal bezinwazyjna.
Nowe badania pokazują, że typ leków na cukrzycę zwany glitazonami, może dać szansę na efektywne leczenie choroby Parkinsona.
Choroba Parkinsona wiąże się z ponad 16 różnymi typami raka, wynika z nowych tajwańskich badań.
Osoby z depresją cechują się wyższym ryzykiem zachorowania na chorobę Parkinsona.
Odkryto ważny mechanizm, który kontroluje proces starzenia się. Uczeni sądzą, że dzięki temu będzie można zwiększyć kontrolę nad oznakami upływu czasu.
Choroba Parkinsona upośledza codzienne funkcjonowanie nie tylko osób chorych, lecz również ich opiekunów i najbliższych członków rodzin, wymuszając zmiany w dotychczasowym trybie życia. Mazowieckie Stowarzyszenie Osób z Chorobą Parkinsona pomaga chorym już od dwudziestu lat.
Czosnek już na dobre zyskał miano naturalnego leku na wiele rozmaitych dolegliwości ze względu na swoje silne właściwości przeciwutleniające i przeciwzapalne. Teraz do listy korzyści z jego jedzenia można dopisać ochronę przed Chorobą Parkinsona i Alzheimera.