Zbilansowana dieta, ćwiczenia i dbałość o zdrowie fizyczne przekładają się na zdrowe starzenie się mózgu.
Wiele dotychczasowych badań potwierdziło, że regularne picie kawy pomaga w utrzymaniu funkcji poznawczych. Jeśli jednak pije się zbyt dużo, może uzyskać odwrotne efekty.
Pacjenci z chorobą Alzheimera i ci, którzy są nią zagrożeni, wykazują zmniejszony metabolizm glukozy, co może oznaczać, że stanowi on wskaźnik ryzyka tej formy demencji.
Obecnie są łatwo dostępne i stają się coraz popularniejsze w polskich domach - polubiliśmy oliwki i chętnie dodajemy do różnych dań. Jednak nie tylko za smak trzeba je cenić - dają wiele korzyści dla zdrowia i urody. Oto lista dziesięciu z nich.
Ciężkie chrapanie i bezdech są związane z wcześniejszym osłabieniem zdolności poznawczych.
Dobre odżywianie się, ćwiczenie i utrzymywanie dobrego zdrowia fizycznego pomaga mózgowi w starzeniu się w zdrowiu.
Legendarny aktor Omar Sharif zmarł dziś w Kairze na atak serca. Miał 83 lata.
Dobrze zbilansowana dieta to podstawa dobrego samopoczucia i właściwej kondycji fizycznej w każdym wieku, a stosować się do tej zasady muszą zarówno ludzie młodzi, jak i seniorzy. Co prawda w przypadku seniorów przy układaniu jadłospisu trzeba zazwyczaj brać pod uwagę takie czynniki, jak choroby układu pokarmowego bądź inne niedogodności związane z wiekiem, ale warto pamiętać o tym, by właściwie odżywiać nie tylko ciało, lecz przede wszystkim umysł.
Ostatnie badania odkryły trzy zaskakujące objawy „wczesnego ostrzegania" choroby neurodegeneracyjnej.
Osoby, które mają grupę krwi 0, wydają się być bardziej chronione przed demencją.
Według badania globalnego obciążenia chorobami (Global Burden of Disease) odsetek utraconych zdrowych lat życia z powodu choroby wzrósł z 21 procent w 1990 roku do 31 procent w 2013 roku.
Aktor Omar Sharif cierpi na chorobę Alzheimera.
Zawarte w rybach kwasy tłuszczowe omega-3 mogą zmniejszyć ryzyko choroby Alzheimera przez osoby starsze.
Medycyna robi niezwykłe postępy, choroby, które nękały naszych przodków, stają się uleczalne i dzięki temu możemy liczyć na dłuższe życie. Zobacz, jak tych pięć leków odmieniło nasze losy.
Znajdujesz się w salonie. Nie wiesz czy jest twój. Nie potrafisz określić wszystkich otaczających cię przedmiotów. Właściwie trudno się zorientować, co to jest za miejsce. Oto sytuacja z gry, która nie należy do gatunków horrorów, nie trzeba się spodziewać nagłego napadu zmutowanego zwierzaka. Ta gra przedstawia inny horror - jest nim doświadczanie objawów choroby Alzheimera.