Komediowy aktor Gene Wilder zmarł 29 sierpnia, w swoim domu. Powodem śmierci były kompilacje związane z chorobą Alzheimera. Aktor miał 83 lata.
Utrata pamięci nie zawsze jest jedną z pierwszych oznak rozwoju demencji. Istotne są też zmiany zachowania.
Rodzaj wykonywanej pracy ma wpływ na nasze zdrowie. Przykładowo, określone zajęcia pomagają uchronić się przed demencją.
Badacze z University of Minnesota są przekonani, że odkryli prosty sposób na diagnozę choroby Alzheimera. Wystarczy określone badanie oczu, by móc ocenić ryzyko tej neurodegradacyjnej choroby.
HDL, czyli tzw. "dobry cholesterol" jest niezbędny do utrzymania dobrej pamięci u osób po sześćdziesiątce.
Utrata chromosomu Y w krwinkach wraz z upływem czasu jest jednym z czynników uważanych za przyczynę krótszego życia mężczyzn. Teraz naukowcy odkryli, że mężczyźni o najwyższym stopniu utraty chromosomu Y we krwi zachorowują na Alzheimera tak często jak to osoby z genami sprzyjającymi rozwojowi tej choroby.
Mężczyźni, którym zależy na długowieczności, powinni wiązać się z inteligentnymi kobietami, mówią baacze z University of Aberdeen.
Trądzik różowaty może się wiązać z wyższym ryzykiem rozwoju demencji i choroby Alzheimera.
Osoby pełniące rolę opiekunów pacjentów z chorobą Alzheimera, powinny oddawać się jakiemuś kreatywnemu hobby - dzięki temu ograniczą poziom depresji.
Sprzeciw rodziny oraz oburzenie organizacji wspierających chorych na Alzheimera spowodował, że Will Ferrell postanowił zrezygnować z roli prezydenta Ronalda Reagana, którą przyjął zaledwie kilka dni temu.
Badacze ogłosili przełom w diagnostyce choroby Alzheimera. Do rozpoznania choroby ma wystarczyć badanie krwi.
Kłopoty z orientacją w przestrzeni mogą stanowić jeden z najwcześniejszych objawów choroby Alzheimera.
Szwajcarscy naukowcy ogłaszają istotny postęp w walce z chorobą Alzheimera - opracowali kapsułki, których wszczepienie dostarcza i aktywuje mechanizmy, które wykazują działanie powstrzymujące chorobę.
Rzymianie mawiali :„mens sana in corpore sano" („w zdrowym ciele zdrowy duch") i mieli rację. Współcześni eksperci podkreślają, że nasz stan fizyczny wpływa na umysłowy i odwrotnie.
Borówki amerykańskie i czarne jagody mogą być „lekiem" na chorobę Alzheimera, mówią amerykańscy badacze.