Mimo kryzysu Polacy nie zamierzają oszczędzać na świętach. Już od początku grudnia placówki handlowe i sklepy internetowe przeżywają oblężenie. W tym roku do sfinansowania upominków wykorzystamy przede wszystkim własne oszczędności.
Jakie prezenty kupimy w tym roku? Najbardziej popularne są kosmetyki. Zakup odzieży deklaruje aż 27 procent ludzi. Dalsze pozycje zajmują książki i biżuteria.
Święta Bożego Narodzenia to czas magiczny, pełen radości i piękna. To również czas, w którym obdarowujemy się prezentami. Chcemy żeby prezenty sprawiały radość osobom, którym je wręczamy.
W dniach 6 - 20 grudnia w Oranżerii Muzeum Pałacu w Wilanowie odbędzie się szósta edycja bożonarodzeniowej wystawy dekoracji świątecznych. Jest to wspaniała okazja, aby podpatrzeć pomysły profesjonalistów i zastosować je we własnym domu.
7 stycznia ruszyła pierwsza w Polsce kampania „Śmieci do śmietnika, choinki do lasu”. Jej celem jest upowszechnienie zwyczaju poświątecznej zbiórki choinek i uświadomienie społeczeństwu znaczenia odnawialnych źródeł energii (OZE).
W tym roku za choinki zapłacimy średnio o jedną trzecią więcej niż rok temu. Dlaczego? Bo wyższy jest VAT, wzrósł także kurs euro i koszt siły roboczej – pisze Dziennik Łódzki.
Coroczna pogoń po sklepach w poszukiwaniu czegoś pod poduszkę lub pod choinkę zawróci w głowach Polaków kończących 2008 rok. A przecież jest proste wyjście - voucher na niezapomniane przeżycie dla męża, córki, wnuka czy przyjaciółki.
Wielu z nas kojarzy Święta Bożego Narodzenia z rodzinnymi spotkaniami, śpiewaniem kolęd, czasem relaksu i odprężenia, niestety dla niemałej grupy ludzi Gwiazdka oznacza też nadmiar obowiązków i inne, uciążliwe zadania. Przygotowania do Świąt mogą przyprawiać o dreszcz niepokoju.
W ostatnim czasie różne tradycje ulegają modyfikacjom dzięki możliwościom technicznym, nowe technologie szybko stają się dostępne dla ogółu społeczeństwa, a ludzie chętnie z nich korzystają. Podobnie dzieje się z przesyłaniem życzeń świątecznych, w zapomnienie odchodzą kartki pocztowe, obecnie najpopularniejsze są SMS-y. Jak pisze „Metro”, liczba świątecznych wiadomości przesłanych z naszych telefonów komórkowych przekroczy miliard.
Coraz częściej Boże Narodzenie zamiast z odpoczynkiem i rodzinną atmosferą, kojarzy się nam z gorączką przedświątecznych zakupów, kolejkami i pośpiechem. Niektórzy ludzie starają się jednak tego wszystkiego uniknąć - pisze "Życie Warszawy". W jaki sposób? Po prostu nie kupują prezentów.
Przed nami zakupowe szaleństwo związane ze świętami Bożego Narodzenia. Dla sklepów to najbardziej urodzajny okres w roku. Dla większości z nas – niekończące się rozmyślania, planowanie, „polowanie”. Przygotowaliśmy kilka rad, które pomogą w opanowaniu zakupowego szału.