Piwo może być znaczącym źródłem krzemu, kluczowego składnika zwiększającego gęstość mineralną kości. Uczeni z Uniwersytetu Kalifornijskiego w Davis ocenili komercyjną produkcję piwa, aby określić związek między jej metodami a wynikającą z niej zawartością krzemu.
Chmiel - jego szyszki kwiatowe używane do produkcji piwa - można znaleźć także w suplementach diety opracowanych w celu leczenia objawów menopauzalnych i innych schorzeń. Teraz eksperci oceniają, na ile ekstrakt z tej rośliny może pomóc w walce z rakiem piersi.
Przyjmowanie ksantohumolu, naturalnego flawonoidu występującego w chmielu, znacznie poprawia niektóre podstawowe markery zespołu metabolicznego u zwierząt laboratoryjnych, a także zmniejsza przyrost masy ciała.
Już w najbliższy czwartek, 18 października, obchodzony będzie Światowy Dzień Menopauzy. Mimo, że klimakterium to naturalny i nieunikniony etap w życiu każdej kobiety, często postrzegany jest jako wstydliwy i problematyczny temat. Czy słusznie? Czym zatem jest okres przekwitania i jak możemy sobie z nim radzić?
Uderzenia gorąca, drażliwość, bezsenność, ciągłe wahania nastrojów, bóle głowy - to jedne z najbardziej charakterystycznych objawów menopauzy. Za większość z nich odpowiada spadek stężenia estrogenów. Na szczęście jest ratunek na uciążliwe dolegliwości. To siła naturalnych składników, takich jak - len i chmiel.
Statystyczny Polak pije 98 litrów piwa rocznie. Przede wszystkim są to krajowe produkty, bo import stanowi zaledwie 2 proc. Krajowe browary do produkcji wykorzystują w dużej mierze surowce z polskich upraw. Uprawa chmielu i browarnych odmian zbóż daje pracę 40 tys. polskich rolników, a w całym łańcuchu dostaw przemysł piwowarski generuje ponad 200 tys. miejsc pracy.
Od dawna wiadomo, że zdrowa dieta sprzyja zarówno lepszemu samopoczuciu fizycznemu, jak i psychicznemu, niektóre produkty mają jednak „specjalne" właściwości - ich spałaszowanie może osłabić stres.
Cukier z brzozy, lukrecja, olej kokosowy… Sprawdź, co jeszcze może być zdrowe dla zębów. Poznaj stomatologiczne super-foody i nadzieje naukowców. Pamiętaj jednak, że nic nie zastąpi codziennego szczotkowania zębów.
Wraz z początkiem XXI wieku jesteśmy świadkami imponującej reaktywacji piwowarstwa domowego w Polsce (kilkaset lat temu piwo w ten sposób warzono powszechnie). Liczbę warzących piwo w domu można dzisiaj szacować na blisko 10 tysięcy (na podstawie liczby klientów sklepów ze sprzętem i surowcami piwowarskimi), podczas gdy jeszcze 7 lat temu warzyły jednostki.
Skóra tłusta charakteryzuje się nadmierną aktywnością gruczołów łojowych, a zatem wysokim poziomem lipidów w naskórku, a także zaburzonym procesem złuszczania. Zbyt duża ilość sebum prowadzi do rozszerzania porów i powstawania zaskórników oraz czyraków. W największym stopniu przetłuszcza się w tzw. strefie T, tj. na czole, nosie i brodzie, w tych partiach zlokalizowana jest największa ilość gruczołów łojowych.
Codzienne problemy i wyzwania dosłownie wysysają z nas całą energię a na dodatek fundują nam pewne obciążenia psychiczne i kiedy w końcu przychodzi upragniony czas nocnego wypoczynku okazuje się, że mimo ogromnego zmęczenia fizycznego nie możemy zasnąć. Ciało chce spać ale umysł przepełniony myślami i analizami minionego dnia nie jest w stanie się uspokoić. Ukojenie i odprężenie mogą dać odpowiednio przyrządzone "naturalne leki".