Piękna cera to z pewnością pragnienie każdej pani - zarówno nastolatki, jak i dojrzałej kobiety w średnim wieku. Co zrobić, gdy mimo stosowania dobrych kosmetyków i licznych zabiegów pielęgnacyjnych, wypryski na twarzy stale się pojawiają?
Natura sama wyszła naprzeciw pięknemu wyglądowi. Okazuje się, że zdrowa dieta może zastąpić chirurgię plastyczną. Najnowsze badania pokazały, że ludzie, którzy jedzą dużo warzyw i owoców, mają mniej zmarszczek.
Zawierucha płatków śniegu i mroźny wiatr już niedługo przypuszczą atak na naszą skórę. Dlatego każda świadoma polarniczka zimą nie zapomina, że jej skóra potrzebuje ciepła, troski i odpowiedniej pielęgnacji. Kilka prostych prawd pomoże nam zrozumieć jej potrzeby.
Ciepłe promienie słońca i nieskrępowany dostęp do świeżych warzyw i owoców sprawiają, że latem chętniej eksperymentujemy nie tylko w kwestiach kulinarnych, ale również pielęgnacyjnych. Częściej wykonujemy domowe maseczki na twarz, bo o tej porze roku naturalnych składników mamy pod dostatkiem. Czy jednak maski sporządzone domowym sposobem mogą się równać z tymi profesjonalnymi?
W okresie wiosennym nasza skóra musi zmagać się ze zmianami spowodowanymi wpływem czynników zewnętrznych: chłodem poranków, ciepłem centralnego ogrzewania, silnymi podmuchami wiatru. Wszystko to sprawia, że staje się ona sucha, szorstka, matowa. Marzymy wówczas o tym, by zrzucić stary naskórek i jak wąż, przybrać nowy, świeży wygląd.
Każdy typ cery wymaga odpowiedniego nawilżania – gdy za sprawą niewłaściwego trybu życia, bądź nieprawidłowej pielęgnacji zaniedbamy tę kwestię, skóra może zareagować spadkiem kondycji. Napięcie, drażliwość, łuszczenie się skóry, jak i wyraźne wysuszenie to najczęstsze objawy jej odwodnienia. Aby szybko poprawić wygląd cery konieczna jest odpowiednia pielęgnacja.
W wakacje nasza skóra jest szczególnie narażona na działanie czynników atmosferycznych. Jak sobie poradzić z jej pielęgnacją, gdy zapomnimy już o lecie?
Przemysł kosmetyczny coraz częściej sięga po to, co daje nam natura, preparatami wyprodukowanymi na bazie naturalnych składników są min. maseczki z błota lub glinki.
Jedną z konsekwencji upływu lat jest pogorszenie się wyglądu cery, wraz upływem czasu traci ona elastyczność i jędrność, nieuniknione jest też pojawienie się zmarszczek.
Przebarwienia pod oczami to zazwyczaj jedynie defekt kosmetyczny, niekiedy jednak mogą stanowić objaw choroby. Sińce pod oczami mogą być konsekwencją braku snu, pracy przy komputerze i przemęczenia, często pojawiają się gdy przeżywamy długotrwały stres. Przebarwienia pod dolnymi powiekami mogą być też związane z paleniem papierosów, czasami stanowią skutek uboczny przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych. Tendencja do pojawiania się tego typu przebarwień może być dziedziczna.
Piegi – ciemne, drobne plamki na skórze, dla wielu osób są źródłem kompleksów, według innych dodają uroku.
Cechą charakterystyczną skóry naczynkowej jest kruchość i wrażliwość, tak na kosmetyki jak i na czynniki atmosferyczne. Problemy z pękającymi naczyniami krwionośnymi pojawiają się u kobiet w różnym wieku, często występują u alergiczek. Pękanie naczynek może być też związane ze zmianami hormonalnymi lub nieprawidłowym funkcjonowaniem układu krążenia. Bardzo ważnym elementem pielęgnacji tego typu skóry jest dobór odpowiednich preparatów.
Krem natłuszczający, nawilżający, matujący, do cery suchej, wrażliwej, naczynkowej. Dobranie odpowiedniego kosmetyku, zwłaszcza do pielęgnacji twarzy, to nie lada zadanie. Niezależnie od ceny produktu, należy dokonać zakupu, który zapewni cerze dokładnie to, czego potrzebuje. Sugestie koleżanki nie są wiarygodne – to, co sprawdziło się w jej przypadku tobie może nawet zaszkodzić. Pomóc mogą dermokonsultacje.
Jeśli chcesz cieszyć się zdrową i piękną skórą przez długie lata, musisz dobrze poznać jej potrzeby.
Brzoskwiniowe drzewka uprawiane są od niepamiętnych czasów. W starożytnych Chinach otaczano te owoce czcią i traktowano jak relikwię, ich rysunkiem ozdabiano ściany świątyń, a do dziś uważane są tam za symbol długowieczności. Nie każdy jednak wie, że już dwa tysiące lat temu doceniano lecznicze właściwości brzoskwiń i szeroko stosowano je zarówno w medycynie, jak i kosmetyce.