W tym roku czeka nas jeszcze więcej świątecznej Mariah niż zazwyczaj. Nie dość, że Carey przygotowała animację zainspirowaną swym hitem "All I Want for Christmas Is You", to jeszcze nagrała nowy utwór do bożonarodzeniowej bajki dla dzieci, "Pierwsza gwiazdka" ("The Star").
Pod koniec października w Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie ponownie zostanie otwarta wystawa plenerowa „Królewski Ogród Światła”. Goście odwiedzający wilanowski park po zmroku wkroczą w przestrzeń, w której poczują się jak na królewskim dworze. Rozświetlone pergole, misternie zdobione pawilony, fontanny, róże i drzewka pomarańczowe – wszystko wykreowane za pomocą światła.
opiero wrzesień, a Gwen Stefani już opublikowała piosenkę na Boże Narodzenie.
Grupa Lady Pank szykuje sequel swego świątecznego dzieła, "Zimowe graffiti". Oryginał pochodzi z 1996 roku i zawiera gwiazdkowe nagrania z muzyką Jana Borysewicza i słowami Janusza Panasewicza.
W zasadzie, kiedy pytamy o świąteczne skojarzenia, większość z nich nie ma wiele wspólnego z Bożym Narodzeniem sensu stricte. Bo nawet choinka, pierniczki, makowiec, wielkie sprzątanie, Wigilia, opłatek czy ogólnie pojęta „magia świąt” to rzeczy i zjawiska, bez których te konkretne święta mogłyby się obyć…
Niektóre produkty, choćby były dostępne cały rok, silnie kojarzą się z okresem bożonarodzeniowym. Część z nich warto sobie serwować w obfitości, bo wartości odżywcze, jakich dostarczają, są dla naszego organizmu bardzo dobre. Oto kilka świątecznych składników, które mogą nosić tytuł „super-jedzenia".
Nie wszyscy ekscytują się Świętami i z optymizmem przemierzają kolejne alejki sklepowe w radosnym poszukiwaniu najlepszych prezentów. Nie każdy czeka też na rodzinne spotkania, które mogą być bardzo wesołe, ale zdarzają się i uciążliwe oraz krępujace. Jednym słowem, nie można oczekiwać „ducha Świąt" u wszystkich ludzi.
Zakupowa gorączka przed Świętami może nadszarpnąć kondycję finansową niejednej rodziny, tym bardziej, że w tym roku wydatki Polaków na świąteczną konsumpcję wzrosną. Pieniądze wydamy na prezenty, jedzenie i spotkania z najbliższymi. Czasami wspomagamy się szybką pożyczką, jednak wtedy ryzykujemy wejście w nowy rok z długami.
Rozbrzmiewające niemal wszędzie kolędy dobitnie przypominają, że Święta Bożego Narodzenia są tuż tuż. Jakkolwiek w Polsce za najpopularniejsze i najchętniej śpiewane uchodzą te mające tekst w rodzimym języku, jest kilka obcojęzycznych utworów, które także zapadły nam w pamięć i chętnie są nucone.
21 grudnia o 11:44 Słońce weszło w znak Koziorożca i rozpoczęła się astronomiczna zima. Dziś przypada także najkrótszy dzień i najdłuższa noc w roku.
Rozbrzmiewają w stacjach radiowych od połowy listopada, by największą "siłę rażenia" uzyskać około 10-15 dni przed Bożym Narodzeniem. Anglojęzyczne piosenki świąteczne - te stare , klasyczne, wykonywane przez kolejne pokolenia gwiazd i znane z licznych filmów o tematyce mniej lub bardziej bożonarodzeniowej. Ale także te nieco młodsze, które stosunkowo niedawno zyskały miejsce na świątecznych playlistach.
Choć to stosunkowo nowa tradycja, dla większości Polaków to właśnie ona tworzy atmosferę świąt Bożego Narodzenia. Świeża i pachnąca lub sztuczna, tzw. ekologiczna choinka jest podstawowym elementem świątecznej aranżacji wnętrza, a w trakcie wieczoru wigilijnego staje się jego centrum - to przecież pod nią znajdujemy prezenty. Jej zakupu nie warto odkładać na ostatnią chwilę. A na co warto zwrócić uwagę?
Święta wiążą się ze znacznymi wydatkami. W przeliczeniu na gospodarstwo domowe Polacy wydadzą w tym roku średnio 1642,94 zł. Tak wynika z międzynarodowego badania przeprowadzonego przez RetailMeNot, centrum zakupów online.
Bożonarodzeniowe rośliny na pewno nadają mieszkaniu piękniejszy wygląd, a dbałość o nie jest dla wielu ludzi bardzo przyjemnym zajęciem. Domowa estetyka uzyskana dzięki nim może mieć jednak wysoki koszt - niektóre z tych roślin zagrażają domowym zwierzakom.
Święta kojarzą się nie tylko z pięknym rodzinnym okresem pełnym radości i prezentów , ale obfitymi, specjalnymi posiłkami. Pieczołowicie przygotowywane dania i ogromne zapasy w lodówce sprawiają, że w świątecznym okresie trudno jest zachować dotychczasowy sposób odżywiania się - częściej się wówczas przejadamy i po kilku dniach odkrywamy, że przybyło nam nawet parę dodatkowych kilogramów. Zobacz, jak tego uniknąć.