Jak wynika z badań, kobiety w wieku po menopauzie, które sypiają zbyt krótko, znacznie częściej mają niższą gęstość mineralną kości (bone mineral density, BMD) i chorują na osteoporozę.
Jeśli w okresie menopauzy chcesz osłabić ilość i intensywność uderzeń gorąca, wcześniej rzuć palenie i schudnij.
Wskaźnik masy ciała (Body Mass Index, BMI) jest najpowszechniejszym punktem odniesienia, jeśli chodzi o ocenę poziomu wagi, ma jednak pewne ograniczenia i dlatego wielu ekspertów sądzi, że wskaźnik talia-wzrost lepiej spełnia tę funkcję. Okazuje się, że ten ostatni może dawać informacje o zagrożeniu demenecją w starszych latach.
Nadwaga sama w sobie jest czynnikiem sprzyjającym różnym dolegliwościom. Osoby z nadmiarem kilogramów cechują się wyższym ryzykiem rozmaitych zaburzeń metabolicznych.
Nawet jeśli wskaźnik masy ciała (Body Mass Index, BMI) jest w normie, gdy w okolicach talii mamy nadmiar tkanki tłuszczowej, zagrażają nam różne choroby, a nawet przedwczesna śmierć.
Badania pokazały, że istnieje związek pomiędzy jedzeniem papryczek chili i wyższym ryzykiem osłabienia poznawczego.
Choroby płuc zwiększają ryzyko oteoporozy i złamań, ostrzegają brytyjscy uczeni.
Regularne picie kawy może pomóc w zachowaniu odpowiedniej wagi, wynika z nowych brytyjskich badań.
Dla naszej wagi znaczenie ma nie tylko to, co jemy, ale też ile i kiedy. Podczas posiłków o różnych porach dnia warto częstować się różnymi produktami.
Popularny lek na cukrzycę, metformina, może pomóc w zachowaniu odpowiedniej masy ciała.
Niechęć do osób otyłych jest dość powszechna i silna - wręcz odczłowieczająca tych, którzy mają problem z wagą, wynika z nowego brytyjskiego raportu.
BMI, czyli Body Mass Index (wskaźnik masy ciała) jest wartością obliczaną przez podzielenie masy ciała podanej w kilogramach przez kwadrat wzrostu podanego w metrach. Ma on określić, czy nasza waga jest odpowiednia, czy też powinniśmy schudnąć lub nabrać dodatkowych kilogramów. Coraz częściej jednak eksperci wskazują, że choć BMI łatwo obliczyć, to jednak nie podaje on rzetelnych informacji na temat stanu organizmu.
Niektórzy nie stosują specjalnych diet i mają wagę w normie, inni po zjedzeniu słodkich przekąsek łatwo zyskują dodatkowe kilogramy.
Niektórzy przez długie miesiące starają się zmniejszyć swoją wagę, stosując restrykcyjną dietę i intensywnie ćwicząc, inni mogą sobie dietetycznie „folgować", a i tak pozostają szczupli. Jakkolwiek masa naszego ciała jest w dużej mierze zależna od naszego stylu życia, genetyka stanowi tu istotny czynnik.
Nadmiar kilogramów ma wpływ na wiele aspektów zdrowia, okazuje się, że może też wpływać na strukturę serca.
Sotagliflozyna – lek na choroby nerek i cukrzycę pomaga uchronić się przed udarem