Liczba, jakość, częstotliwość i forma spożywanych posiłków oraz odpowiednie nawyki żywieniowe to proste elementy codziennej profilaktyki nowotworów układu moczowo – płciowego.
Dokonawszy analizy 1,088 par bliźniąt, naukowcy odkryli związek między snem krótszym niż siedem godzin a podwyższonym BMI oraz oddziaływaniem czynników genetycznych na wagę.
Badania wykazały, że osoby, które jadły orzechy drzewne, w tym orzechy nerkowca, orzechy włoskie i pistacje, były szczuplejsze i miały niższe BMI niż ci, którzy nie sięgali po tego rodzaju przekąski.
Z badań wynika, że obwód talii jest związany z ryzykiem cukrzycy typu 2 niezależnie od poziomu wskaźnika masy ciała (BMI).
Z badań wynika, że osoby szybko spożywające posiłki mają wyższe ryzyko cukrzycy niż ci, którzy powoli raczą się jedzeniem.
Utrata wagi może mieć ogromny wpływ na znaczące osłabienie objawów cukrzycy - i nie ma znaczenia, w jaki sposób straci się nadmiar kilogramów.
Odchudzanie pozostaje najpopularniejszym i najbardziej kontrowersyjnym wiosennym tematem internetowych poszukiwań. Majowe słońce zachęca do zmiany garderoby i odsłonięcia większej części ciała, wiosną więc intensywniej zabieramy się za pracę nad sylwetką. Oto zatem kilka wskazówek skutecznego odchudzania.
Naukowcy porównali czynniki ryzyka chorób serca, cukrzycy typu 2 i zespołu metabolicznego u osób jedzących orzechy i pacjentów, którzy ich unikają. Okazało się, że ci pierwsi cieszą się lepszym zdrowiem i łatwiej im utrzymać dobrą wagę.
Oto zaskakujące informacje: według nowych badań osoby regularnie jedzące czekoladę, są nieco szczuplejsze niż ci, którzy unikają raczenia się tymi słodkościami.
Osoby z dużym poziomem hormonu tłuszczu, tj. adiponektyny, mogą być bardziej narażone na rozwój demencji lub choroby Alzheimera, wynika z nowych badań.
Otyłe osoby starsze mogą być bardziej narażone na upadki niż ich szczuplejsi rówieśnicy. Upadki wydają się szczególnie zagrażać szczupłym osobom starszym, ponieważ ludzie ci są słabsi, a kości w starszym wieku są podatne na złamania. Jak się jednak okazuje, otyłość niesie ze sobą określone ryzyko urazów, ostrzegają uczeni z Syracuse University. Osoby otyłe mogą mieć większe problemy z utrzymaniem równowagi.
Zyskanie na wadze po okresie odchudzania jest zupełnie normalne. Niemniej jednak starsze kobiety częściej nabywają tkankę tłuszczową zamiast masy mięśniowej, wynika z nowego badania.
12-letnie badania wykazały, że 67% kobiet w wieku powyżej 50 lat deklaruje trwały, czasowy lub przerywany ból kolana. Czynnikami przewlekłego bólu są: wyższy wskaźnik masy ciała (BMI), przebyte kontuzje i choroba zwyrodnieniowa stawów.
Ludzie z wczesnymi objawami choroby Alzheimera są bardziej narażeni na niedowagę, niż osoby, u których nie rozwija się ten rodzaj demencji.
Wyniki badań okazały się odmienne od spodziewanych - nadwaga może zmniejszyć ryzyko komplikacji po określonych zabiegach operacyjnych.
Sotagliflozyna – lek na choroby nerek i cukrzycę pomaga uchronić się przed udarem