Osoby z nadwagą cechują się niższym prawdopodobieństwem wcześniejszej śmierci.
Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej został poproszony o rozstrzygnięcie, czy prawo UE zabrania dyskryminacji ze względu na otyłość.
Niewłaściwa dieta czy brak aktywności fizycznej odpowiadają za „epidemię" otyłości? Uczeni uważają, że przede wszystkim to drugie.
Niemal jedna trzecia mieszkańców naszego globu jest otyła. Problem dotyczy 2 miliardów ludzi, alarmuje brytyjski magazyn Lancet.
Co trzeba zrobić, aby być szczupłym? Niewiele, konieczne jest po prostu ranne wstawanie...
Otyłość kiedyś była traktowana wyłącznie jako problem estetyczny. Dziś już wiemy, że jest to poważna choroba, która w dodatku może prowadzić do innych dolegliwości. Cukrzyca, problemy z kręgosłupem i stawami, osteoporoza, kłopoty z układem krążenia i sercem, zwiększone ryzyko zawału serca - to tylko część chorób powiązanych z otyłością.
Wbrew ciągle powszechnym mitom, większość kobiet, które są aktywne seksualnie, nie przestają uprawiać seksu, gdy wchodzą wiek średni i starszy.
Kanadyjskie badanie wykazało, że otyłość sprzyja zarażeniu się grypą i innym organizmom mogącym wywołać poważne choroby układu oddechowego.
Orzechy zostały już wielokrotnie docenione jako produkty zapewniające ważne składniki odżywcze, Teraz okazuje się, że są pomocne przy zachowaniu odpowiedniej masy ciała.
Ciasto i piwo to ostatnie rzeczy, które umieszcza się w diecie, jeśli chce się schudnąć. Tymczasem niektóre uznane za „klasyczne" dietetyczne przewinienia mogą w istocie pomóc w utracie na wadze. Niektóre są zaskakujące.
Powszechnie wiadomo, że brak aktywności fizycznej w dojrzałym i starszym wieku może zwiększać ryzyko wystąpienia niepożądanych skutków zdrowotnych. Ciągłe apele o podejmowanie treningów nie są jednak bezpodstawne, badania wykazały, że starsze kobiety spędzają około dwóch trzecich swojego czasu w pozycji siedzącej.
Badania wskazują, że otyłość zwiększa ryzyko chorób nerek.
Dieta bogata w pomidory może chronić kobiety po menopauzie przed rakiem piersi.
Otoczenie, w jakim jesz, wpływa na wagę. Taki wniosek płynie z badania dotyczącego związku pomiędzy codziennymi zwyczajami rodzinnych posiłków i BMI u 190 rodziców i 148 dzieci.
Zbyt niski wzrost, za grube uda, zmarszczki - niemal każda kobieta bez namysłu wymienia mankamenty swojego wyglądu i prawie zawsze ma sobie coś do zarzucenia.
Sotagliflozyna – lek na choroby nerek i cukrzycę pomaga uchronić się przed udarem