Otyli ludzie słabiej sobie radzą z dokonywaniem odpowiednich wyborów niż, ci którzy są szczupli, uważają badacze University of Manitoba.
Tradycja świętowania rozmaitych okazji przy kawie i cieście sprzyja otyłości i problemom z zębami.
Nie zwlekaj z podjęciem treningów. Dzięki nim nie tylko poprawisz zdrowie i sylwetkę, ale też i poziom zdowolenia z życia.
Ćwicz mięśnie, a zyskasz większą ochronę serca, mówią eksperci.
Zielona herbata ma właściwości odchudzające, a także może zmniejszyć ryzyko miażdżycy oraz określonych rodzajów raka, jak również pomaga regulować ciśnienie. To jednak nie wszystko, regularne picie tego napoju poprawia nastrój łagodząc objawy depresyjne.
Otyłość stała się poważnym globalnym problemem. Jest już powszechniejsza niż niedowaga.
Kobiety z cukrzycą leczone insuliną mają mogą być bardziej narażone na ryzyko zachorowania na raka piersi.
Warto zadbać o szerokie grono znajomych i przyjaciół. Im szybciej, tym lepiej. Okazuje się bowiem, że im więcej towarzystwa masz w młodszym wieku, tym lepszym zdrowiem cieszysz się w jesieni życia.
„Oponka" na brzuchu to powszchna niedoskonałość sylwetki. Mają ją również osoby o normalnej wadze ciała. Tymczasem okazuje się, że może być bardzo niebezpieczna. Z badań wynika, że ci, u których tłuszcz w dużej mierze obejmuje okolice talii, mogą być narażeni na wyższe ryzyko wcześniejszej śmierci niż ludzie z nadwagą lub otyłością.
Badania uczonych z London School of Economics wykazały, że ci, którzy poświęcają na energiczne spacery 30 minut dziennie, mają większe szanse na schudnięcie niż ci, którzy chodzą na siłownię.
Już dwie lub więcej szklanek słodkiego napoju dziennie wiążą się z 23-procentowym wzrostem ryzyka rozwoju niewydolności serca.
Otyłość w średnim wieku może być czynnikiem ryzyka wcześniejszego rozwoju choroby Alzheimera.
W latach siedemdziesiątych i osiemdziesiątych odchudzanie było łatwiejsze. Powód jest bardzo prosty - znacznie mniej trzeba było zrzucić, bo ludzie mniej ważyli...
Bez wątpienia geny wpływają na naszą wagę, ale okazuje się, że to, co o tym jedynie myślimi, ma realny wpływ na to, ile ważymy.
Nowe badania sugerują, że to, ile się waży w wieku 50 lat, może wpływać na ryzyko wcześniejszego rozwoju choroby Alzheimera w późniejszym życiu.