Czy obfity biust może być obciążeniem dla kręgosłupa? Okazuje się, że wokół tego tematu krąży wiele mitów. A jak jest faktycznie?
Pełne i kształtne piersi to pragnienie wielu kobiet. Dla pań biust stanowi bowiem atrybut kobiecości, a jego wygląd ma duże znaczenie i wpływ na samoocenę oraz pewność siebie. Może być powodem do dumy lub przeciwnie – przyczyną kompleksów. Szansą na skorygowanie jego wyglądu jest operacja powiększania biustu. W jaki sposób bezpiecznie wykonać ten zabieg?
Uniemożliwiają uprawianie sportu, nie pozwalają na naturalne karmienie niemowlaka, nie wyglądają naturalnie, a nawet trzeba je wymieniać co kilka lat – to tylko niektóre z „rewelacji”, jakie na temat sztucznego biustu można przeczytać w internecie. Które z nich są faktem, a które mitem?
W ostatnich latach wokół tematu operacji plastycznych narosło wiele mitów. Co jest prawdą, a co tylko wytworem mediów, podsycanym barwnymi opowieściami celebrytów, którzy bez skrępowania opowiadają o chirurgicznym poprawianiu kolejnych partii swojego ciała? Poniżej znajduje się pięć najpopularniejszych twierdzeń na temat zabiegów plastycznych, które mijają się z prawdą.
Niedoskonałości sylwetki spędzają sen z powiek wielu kobietom. Większość chciałaby je zatuszować, aby wyglądać atrakcyjnej. Z pomocą przychodzi odpowiednio dobrana bielizna, która uwydatni atuty sylwetki i ukryje słabsze jej strony.
Powiększenie piersi to jedna z najczęstszych operacji chirurgii plastycznej. W 2016 roku na świecie wykonano około 1,5 mln takich zabiegów. Decyzje o nim podejmowane są w celu poprawienia samopoczucia i akceptację własnego ciała. Często są to jednak zabiegi korygujące, wykonywane z powodu różnych przypadłości. Zanim jednak zdecydujemy się na powiększeniu piersi, warto sprawdzić jakie nowoczesne metody oferuje nam medycyna estetyczna.
Mały rozmiar piersi często jest powodem kompleksów wielu kobiet. Niekiedy nie zdajemy sobie jednak sprawy, jak uciążliwy w codziennym życiu może być większy biust. Hojnie obdarzone Panie częściej narzekają na bóle kręgosłupa czy kłopoty z doborem odpowiedniego biustonosza.
Upływający czas jest nieubłagany dla kobiecych piersi. Już po 30 roku życia zaczynają tracić one tkankę tłuszczową, a to sprawia że stają się mniej jędrne. Choć procesu starzenia nie da się powstrzymać, to można go znacząco opóźnić. Sprawdź, jak zmienia się kondycja biustu w różnych etapach życia i zobacz jak dłużej cieszyć się jego dobrą kondycją.
Biust to bez wątpienia kwintesencja kobiecości i jej główny wizualny atut. Problem w tym, że naturalne piersi nie zawsze charakteryzują się idealnym kształtem. Ich wygląd zmienia się również wraz z upływem czasu, aby temu przeciwdziałać, coraz więcej pań decyduje się więc na zabiegi z zakresu chirurgii estetycznej. Najwięcej wykonuje się ich właśnie teraz – jesienią.
Jak mówi przysłowie, małe jest piękne. Choć w większości przypadków rzeczywiście tak jest, to jednocześnie słowa te nie zawsze są tak do końca prawdą. Bardzo wiele kobiet chciałoby na przykład, aby natura obdarzyła je większymi czy bardziej kształtnymi piersiami. To dlatego operacje powiększające biust pozostają jednymi z najpopularniejszych, jeśli chodzi o chirurgię plastyczną.
Chirurgia plastyczna powoli przestaje być w Polsce tematem tabu. Co ciekawe, wzorem zachodniej Europy czy Stanów Zjednoczonych, z tego typu zabiegów korzystają już nie tylko kobiety, ale coraz częściej także mężczyźni, którzy również pragną wyglądać pięknie i młodo. W jaki sposób najczęściej poprawiamy naturę?
Preferencje dotyczące rozmiaru piersi to bez wątpienia bardzo indywidualna kwestia. Tak wśród panów, jak i pań łatwo można przecież znaleźć entuzjastów zarówno mniejszych, jak i większych miseczek. I choć stereotypowo obfite krągłości uznaje się za nieco bardziej atrakcyjne, to dla niektórych kobiet duży biust może stać się prawdziwą udręką. Rozwiązaniem w tym wypadku jest mammoplastyka, czyli operacja zmniejszenia piersi.
Aż 87 procent Polek poprawiłoby coś w swoim wyglądzie - wynika z raportu, przeprowadzonego na zlecenie marki Gatta. Najbardziej niezadowolone ze swojego wyglądu są młode kobiety w wieku 18-24 oraz 25-34 lata. Kobiety po 55. roku życia najchętniej poprawiłyby sobie brzuch oraz talię.
Ciało z wiekiem gubi swoją sprężystość. Skóra piersi jest szczególnie podatna na procesy starzenia i gdy traci jędrność – rozciąga się, co skutkuje obniżeniem biustu. Możemy jednak zahamować ten proces, rozpoczynając kompleksowy program „regeneracji”.
Historia francuskiej marki Maison Lejaby sięga 1884 roku. Przez kolejne dekady tworzyli ją projektanci-wynalazcy, trendseterzy wyprzedzający swoje czasy, a także feminiści, podziwiający kobiety i rozumiejący ich pragnienia. Protoplaści marki jako jedni z pierwszych we Francji wynaleźli izolujący, higieniczny materiał, z którego zaczęto szyć bieliznę. Kolejni właściciele wprowadzili do sprzedaży stroje kąpielowe i z sukcesem zaczęli projektować coraz bardziej odważne, podkreślające kobiece kształty biustonosze – element ubioru nie znany jeszcze na początku XX w.