Polacy najczęściej jeżdżą do za granicę do Egiptu i Grecji, cenią sobie wygodę i coraz chętniej kupują wycieczki online. Tak wyglądają najważniejsze trendy w branży turystycznej, które mają utrzymywać się także w 2014 roku.
Już kolejny rok z rzędu polscy touroperatorzy w porozumieniu z organizacjami turystycznymi z różnych państw przygotowali specjalną ofertę skierowaną do osób po 50 lub 55 roku życia. Seniorzy mogą z niej skorzystać podczas wyjazdów wiosennych i jesiennych, czyli w tak zwanym niskim sezonie. Na czym polega atrakcyjność oferty dla seniora? Senior i osoba towarzysząca (niezależnie od wieku) w standardowej cenie otrzymują dodatkowe ubezpieczenia, bogatszą ofertę wyżywienia i inne bonusy, m.in. wycieczki fakultatywne.
Do 27 kwietnia zostały jeszcze całe trzy miesiące, jednak w rzymskich hotelach w tym terminie powoli zaczyna brakować miejsc. Kto do tej pory nie zaplanował podróży do Watykanu na uroczystość kanonizacji Jana Pawła II, ciągle ma szansę skorzystać z oferty polskich organizatorów. Itaka, Trade&Travel Company, Matimpex Travel, czy Fun Club zapewniają pielgrzymom nie tylko transport i nocleg, ale także inne atrakcje w Wiecznym Mieście. Tak, by przeżycia religijne połączyć z intensywnym zwiedzaniem stolicy Włoch i nie tylko.
Internet na dobre zagościł w naszej świadomości jako miejsce, gdzie robimy zakupy. W sieci znajdziemy praktycznie wszystko - od pomysłów na prezenty gwiazdkowe po pierwszej potrzeby artykuły spożywcze. Jak pokazują dane Fly.pl, coraz chętniej szukamy tam także wycieczek.
Sezon urlopowy powoli dobiega końca. Jest to dobry moment na przedstawienie nowych trendów na rynku turystycznym, a także ukazanie nowych preferencji Polaków w tym segmencie. Rynek usług turystycznych ulega nieustannym przemianom. Ma na to wpływ wiele czynników - politycznych, gospodarczych, a nawet technologicznych.
Po ostrzeżeniach MSZ dotyczących sytuacji w Egipcie niektórzy polscy organizatorzy zaproponowali klientom możliwość zmiany kierunku wyjazdu - bez dodatkowych opłat. Jeśli masz wykupiony wypoczynek w Egipcie, a obawiasz się wyjazdu – sprawdź, dokąd możesz polecieć bez konieczności dopłacania.
Rozpoczął się już długo wyczekiwany sezon urlopowy. Wiele osób przygotowuje się do podróży i ze zniecierpliwieniem odlicza dni do wyjazdu. Jak będzie wyglądał wypoczynek Polaków w tym roku?
Po ubiegłorocznych upadkach co najmniej kilku biur podróży w Polsce, wielu zastanawia się, czy warto ryzykować i korzystać z usług tego typu. Jeżeli planujesz wakacje z biurem podróży warto odpowiednio się do takich zakupów przygotować. Na co należy zwracać uwagę przy wyborze oferty wakacyjnej w biurach podróży, aby ustrzec się przed przykrymi niespodziankami na wczasach czy wycieczce?
Biura podróży, które organizują wyjazdy do egzotycznych krajów mogą starać się o certyfikat „Biuro podróży przyjazne zdrowiu turysty”. Ideą inicjatywy jest zaangażowanie biur podróży w całej Polsce w informowanie turystów o zagrożeniu, jakie stanowią choroby tropikalne występujące w wielu rejonach świata oraz o dostępnych sposobach ich profilaktyki.
Biura podróży proponują różnorodne wycieczki i wczasy, które można kupić bez wychodzenia z domu – przez Internet. Przed decyzją o zakupie i opłaceniu wycieczki warto zapoznać się z kilkoma najważniejszymi zasadami, o których przypomina PayU, dostawca usług płatniczych.
68 proc. Polaków nie ma zaufania do agentów biur podróży – dowodzą tego wyniki tegorocznego badania European Trusted Brands. Podobne nastroje panują w innych krajach europejskich.
Co może zrobić turysta,gdy biuro, w którym wykupił wycieczkę upada? Czy touroperator może zmienić cenę lub warunku wyjazdu? Jakie mamy prawa, gdy urlop nie przebiega zgodnie z planem? Te i inne pytania nurtują co roku osoby, planujące zorganizowany wyjazd zagraniczny.
Upadek Sky Club to kolejne, ale najprawdopodobniej nie ostatnie bankructwo w branży turystycznej w tym roku - alarmuje Krajowy Rejestr Długów. W czerwcu przybyło w KRD kolejnych 7 zadłużonych biur podróży i jest już ich łącznie 446. To prawie jedna piąta wszystkich działających w Polsce touroperatorów.
Zwiększyła się liczba biur podróży i agencji turystycznych notowanych w Krajowym Rejestrze Długów. Problemy nie omijają nawet największych - na początku maja upadła Triada, w piątek Excalibur Tours, a w czasie sezonu może to spotkać także innych operatorów.
Ecco Holiday anuluje wiele wycieczek first minute zarezerwowanych w ramach zimowych promocji. Tracą na tym nie tylko klienci ale także pośredniczy sprzedający wycieczki. Inni organizatorzy postanowili zaproponować własną ofertę tym, którzy musieli zrezygnować z zaplanowanych wakacji.