Coraz więcej osób wykorzystuje internetowe narzędzia do samodzielnego planowania podróży. Na co zwrócić uwagę decydując się na zakup biletów lotniczych, hoteli czy ubezpieczeń podróżnych u internetowego pośrednika? Co zrobic, żeby uniknąć przykrych niespodzianek i bez obaw odliczać dni do upragnionego wyjazdu.
Miejsca podróży, w których staje się niebezpiecznie, tracą na popularności. Często jednak cel wyjazdu wydaje się bezpieczny i dopiero jakieś wydarzenie tuż przed podróżą sprawia, że należy ją przemyśleć. Czy możemy odwołać taki wyjazd bez żadnych konsekwencji? Kto ponosi odpowiedzialność za nasz pobyt w niebezpiecznym kraju?
Od ubiegłego sezonu urlopowego liczba zadłużonych biur podróży w Polsce wzrosła o 27%, a ich łączne zadłużenie przekroczyło 3 mln złotych. Tak wynika z ostatnich danych Rejestru Dłużników ERIF Biura Informacji Gospodarczej. Jeśli nie chcemy, aby nasz wypoczynek stał się koszmarem, warto byśmy sprawdzili m.in. wiarygodność płatniczą wybranego organizatora naszego wyjazdu.
2015 był trudnym rokiem dla branży turystycznej. Zamachy terrorystyczne, obawy wyjeżdżających przed uchodźcami oraz strajki w Grecji to powody, dla których nie wszystkie firmy obsługujące zagraniczne wyjazdy turystyczne zamknęły rok na plusie. Kłopoty, z jakimi radzić musiały sobie biura podróży i agencje turystyczne odzwierciedlają również dane z Krajowego Rejestru Długów – w ciągu zaledwie pół roku notowane zadłużenie biur i agencji turystycznych wzrosło o ponad 3 miliony złotych.
Za oknami coraz mniej „złota" jesień, a w katalogach biur podróży ewidentnie dominuje egzotyka i aktywna zima. To jednak najwyższa pora, by nad zimowym wypoczynkiem zastanowili się miłośnicy białego szaleństwa.
Zaledwie trzech dni pracy potrzebują dyrektorzy branży ubezpieczeniowej, IT czy przemysłu by wyjechać na budżetowe wakacje. Najdłużej trzeba pracować na egzotyczną wyprawę połączoną z bogatym lub nietypowym programem - kadra dyrektorska pracuje na nie „aż" dwa tygodnie a szeregowi pracownicy nawet trzy miesiące.
Postanowiliście z rodziną wyjechać na wymarzone wakacje. Szukacie więc jak najkorzystniejszej oferty, a że ogranicza was zasobność portfela, cena jest istotnym kryterium wyboru. Warto jednak rozważnie wybierać, bo czasem mocno konkurencyjna cenowo oferta to tylko pozorna oszczędność. Zdradzamy, skąd się biorą wyjątkowo niskie ceny w ofertach wycieczek.
Dziś już 30 procent europejskiego rynku turystycznego należy do grupy 55+ . Nic nie stoi na przeszkodzie, abyśmy dołączyli do grona amerykańskich, skandynawskich czy zachodnioeuropejskich wytrawnych podróżników. Oto praktyczny poradnik dla każdego dojrzałego obieżyświata.
Pobyt w sanatorium lub u rodziny, ostatecznie tanie wycieczki w góry lub nad morze – według stereotypu to jedyne wyjazdowe formy wypoczynku, na który stać seniorów. Nic bardziej mylnego. Z roku na rok wzrasta liczba osób po 55 roku życia, które planują zagraniczne wakacje – także poza sezonem.
Wybór interesującego miejsca, komfortowego hotelu, dodatkowych atrakcji, pakownie bagaży i można wyjechać na wymarzone wakacje? Błąd - jest całkiem sporo innych spraw, które warto wpisać na listę rzeczy do zrobienia przed wyjazdem. O czym należy pamiętać, by móc cieszyć się spokojnym wypoczynkiem, bez przykrych niespodzianek.
Polacy najczęściej jeżdżą do za granicę do Egiptu i Grecji, cenią sobie wygodę i coraz chętniej kupują wycieczki online. Tak wyglądają najważniejsze trendy w branży turystycznej, które mają utrzymywać się także w 2014 roku.
Już kolejny rok z rzędu polscy touroperatorzy w porozumieniu z organizacjami turystycznymi z różnych państw przygotowali specjalną ofertę skierowaną do osób po 50 lub 55 roku życia. Seniorzy mogą z niej skorzystać podczas wyjazdów wiosennych i jesiennych, czyli w tak zwanym niskim sezonie. Na czym polega atrakcyjność oferty dla seniora? Senior i osoba towarzysząca (niezależnie od wieku) w standardowej cenie otrzymują dodatkowe ubezpieczenia, bogatszą ofertę wyżywienia i inne bonusy, m.in. wycieczki fakultatywne.
Do 27 kwietnia zostały jeszcze całe trzy miesiące, jednak w rzymskich hotelach w tym terminie powoli zaczyna brakować miejsc. Kto do tej pory nie zaplanował podróży do Watykanu na uroczystość kanonizacji Jana Pawła II, ciągle ma szansę skorzystać z oferty polskich organizatorów. Itaka, Trade&Travel Company, Matimpex Travel, czy Fun Club zapewniają pielgrzymom nie tylko transport i nocleg, ale także inne atrakcje w Wiecznym Mieście. Tak, by przeżycia religijne połączyć z intensywnym zwiedzaniem stolicy Włoch i nie tylko.
Internet na dobre zagościł w naszej świadomości jako miejsce, gdzie robimy zakupy. W sieci znajdziemy praktycznie wszystko - od pomysłów na prezenty gwiazdkowe po pierwszej potrzeby artykuły spożywcze. Jak pokazują dane Fly.pl, coraz chętniej szukamy tam także wycieczek.
Sezon urlopowy powoli dobiega końca. Jest to dobry moment na przedstawienie nowych trendów na rynku turystycznym, a także ukazanie nowych preferencji Polaków w tym segmencie. Rynek usług turystycznych ulega nieustannym przemianom. Ma na to wpływ wiele czynników - politycznych, gospodarczych, a nawet technologicznych.
Zdarzenia związane z ekstremalną pogodą (np. powódź) niszczą zdrowie psychiczne