Wkrótce Nowy Rok i podejmowane często przy tej okazji postanowienia. Jednym z najczęstszych jest to dotyczące aktywności fizycznej. Trudno się jednak zmobilizować i regularnie ćwiczyć, chociaż powszechnie już wiadomo, że to jeden z najskuteczniejszych sposobów na uchronienie się przed wieloma chorobami i powstrzymanie procesu starzenia się. Zobacz, co może pomóc dotrzymać danej sobie obietnicy podejmowania treningów.
Nie, to nie żart. Brytyjscy uczeni odkryli związek między siłą nóg i zdolnościami mózgu do powstrzymywania efektów starzenia się.
Badania uczonych z London School of Economics wykazały, że ci, którzy poświęcają na energiczne spacery 30 minut dziennie, mają większe szanse na schudnięcie niż ci, którzy chodzą na siłownię.
Nowe badania przeprowadzone przez naukowców z Uniwersytetu w Heidelbergu wykazały, że tzw. euforia biegaczy jest spowodowana wysokim poziomem endokanabinoidów, a nie endorfin, jak się dotychczas uważało.
Nawet przy najlepszych chęciach trudno jest utrzymać regularność ćwiczeń ze względu na różne codzienne sprawy i najbanalniejsze, ale najbardziej powszechne: „nie chce mi się". Zobacz, co zrobić, by chętniej ternować.
83-letni polski multimaratończyk Jan Morawiec zdobył złoty medal w maratonie podczas 21. Mistrzostw Świata Weteranów w Lyonie, broniąc w ten sposób tytuł uzyskany dwa lata temu.
Aktywność fizyczna ma wiele zalet, wpływa na ciało, a także na umysł, uchroni nawet przed depresją. Wystarczy pilnować jednej zasady - co najmniej 150 minut ćwiczeń tygodniowo, może być nawet w 10-minutowych sesjach. Dzięki temu zachowamy zdrowie, a nasze życie zyska na jakości i pewnie też na długości.
Powodów do stresu nam nie brakuje - niektóre są dość błahe i błyskawicznie jesteśmy w stanie się „otrząsnąć", inne wręcz paraliżują i sprawiają, że trudno wykonywać codzienne obowiązki. O ile stres nie jest przewlekły i nie trzeba dłuższej profesjonalnej terapii, by go zwalczyć, skuteczne są pewne łatwo dostępne sposoby - wypróbuj je, a szybko się uspokoisz.
Zmagasz się z objawami menopauzy? Zacznij ćwiczyć - to skuteczna metoda na osłabienie objawów klimakterium, mówią eksperci.
Piękna pogoda, więcej wolnych chwil oraz ochota do spędzania czasu na zewnątrz to oznaki, że sezon letni ruszył na dobre. Dla wielu osób to również dobry moment, żeby zacząć się więcej ruszać lub zacząć trenować którąś z modnych ostatnio dziedzin sportowych, takich jak bieganie czy cross fit. Jak się do tego zabrać, aby nie zrobić sobie krzywdy i na co zwrócić uwagę, szczególnie jeśli dotychczas nie poświęcaliśmy wiele czasu na zajęcia ruchowe?
Panie po menopauzie, które na ćwiczenia poświęcają kilkaset minut tygodniowo, mogą liczyć na zmniejszenie tkanki tłuszczowej i ograniczenie ryzyka raka piersi. Im więcej się ćwiczy, tym wyższe korzyści można odnieść.
Wiek nie jest wymówką dla braku aktywności fizycznej. Właściwie to okazuje się, że nie ma dla treningów granic poza stanem zdrowia - dowiodła tego 92-latka, która przebiegła maraton zyskując tym samym wpis do Księgi rekordów Guinnessa.
Miłośników aktywnego trybu życia oraz uprawiania różnych sportów przybywa w Polsce z roku na rok. Widać to zwłaszcza na wiosnę, kiedy po zimowej przerwie ludzie chcą zrzucić dodatkowe kilogramy, nacieszyć się słońcem lub spędzić aktywnie czas z przyjaciółmi na świeżym powietrzu. Jendka ie każdy sposób uprawiania ćwiczeń ruchowych jest korzystny dla naszego organizmu.
Regularne spacery mogą poprawić samopoczucie mężczyzn chorych na raka prostaty, wynika z nowego badania.
Nawet krótkie sesje energicznych ćwiczeń mogą zmniejszyć ryzyko przedwczesnej śmierci.