Okres wiosenno-letni wymaga wiele pracy od tych, którzy chcą zadbać o swój ogród. Teraz panowie powinni mieć dodatkową motywację do wysiłku na działce - taka aktywność istotnie zmniejsza ryzyko impotencji.
Z wiekiem pewne mięśnie zanikają, dlatego ważna jest aktywność fizyczna. Coraz więcej Polaków przekonuje się do japońskiej metody niko niko, czyli „truchtania z uśmiechem”.
Starsi biegacze mają energię ludzi młodych. Warto wybrać się na jogging po parku...
Już około dwóch godzin ćwiczeń tygodniowo może pomóc uchronić się przed różnymi rodzajami nowotworu, w tym tymi najpowszechniejszymi i najgroźniejszymi.
Wiosna to czas, kiedy w parkach, lasach i na ulicach pojawia się coraz większa liczba biegaczy. Obecnie to jedna z najpopularniejszych form aktywności fizycznej. Biegamy, aby zrzucić zbędne kilogramy, poprawić swój stan zdrowia lub kondycję. Jak trenować, żeby uniknąć kontuzji oraz w jaki sposób leczyć urazy?
Trening siłowy może znacznie zmniejszyć ryzyko wcześniejszej śmierci i poprawić ograniczenia funkcjonalne u osób starszych.
Rekreacyjne bieganie staje się w Polsce coraz popularniejsze. Przyczyn tego zjawiska upatrywać należy nie tylko w panującej obecnie modzie. To także efekt stale rosnącej świadomości dotyczącej zdrowego stylu życia. Co istotne, w parze z uprawianiem sportu często też idzie odpowiednio ułożona dieta. O czym w tym wypadku należy wiedzieć?
Mężczyznom po pięćdziesiątce rekomenduje się uprawianie określonego sportu w związku z problemami z prostatą. Poelcany jest np. trekking czy bieganie, ale radzi się, by rzadziej wsiadali na rower czy jeździli konno.
Tak, dobrze wiemy, że ćwiczenia są dobre np. dla zdrowia układu krążenia, zachowania mobilności, poprawy samopoczucia. Teraz wykazano, że mogą spowolnić rozwój choroby Parkinsona.
Nie, nie wymyślono żadnej nowej substancji, która by odmładzała, ale wystarczy ćwiczyć, by wyglądać młodziej - to silny „zabieg" anti-aging.
Wkrótce Nowy Rok i podejmowane często przy tej okazji postanowienia. Jednym z najczęstszych jest to dotyczące aktywności fizycznej. Trudno się jednak zmobilizować i regularnie ćwiczyć, chociaż powszechnie już wiadomo, że to jeden z najskuteczniejszych sposobów na uchronienie się przed wieloma chorobami i powstrzymanie procesu starzenia się. Zobacz, co może pomóc dotrzymać danej sobie obietnicy podejmowania treningów.
Nie, to nie żart. Brytyjscy uczeni odkryli związek między siłą nóg i zdolnościami mózgu do powstrzymywania efektów starzenia się.
Badania uczonych z London School of Economics wykazały, że ci, którzy poświęcają na energiczne spacery 30 minut dziennie, mają większe szanse na schudnięcie niż ci, którzy chodzą na siłownię.
Nowe badania przeprowadzone przez naukowców z Uniwersytetu w Heidelbergu wykazały, że tzw. euforia biegaczy jest spowodowana wysokim poziomem endokanabinoidów, a nie endorfin, jak się dotychczas uważało.
Nawet przy najlepszych chęciach trudno jest utrzymać regularność ćwiczeń ze względu na różne codzienne sprawy i najbanalniejsze, ale najbardziej powszechne: „nie chce mi się". Zobacz, co zrobić, by chętniej ternować.