Trening interwałowy pomoże zrzucić więcej kilogramów niż ciągłe ćwiczenia o umiarkowanej intensywności.
Bez względu na pokonywany dystans, biegi wiążą się ze znacznie niższym ryzykiem przedwczesnej śmierci z jakiejkolwiek przyczyny.
Nowe badania przeprowadzone na La Trobe University wskazują, że nie ma dowodów na to, że zmiana sposobu biegania pomoże zapobiegać kontuzjom lub zwiększyć prędkość.
Więcej ćwiczeń zmniejsza ryzyko zachorowania na cukrzycę i może znacznie osłabić globalny problem z tą chorobą.
Ludzie po udarze, którzy spacerują lub uprawiają ogródek przez co najmniej trzy godziny tygodniowo lub jeżdżą na rowerze przynajmniej dwie godziny, mogą mieć o 54 proc. niższe ryzyko przedwczesnej śmierci z jakiejkolwiek przyczyny.
Sport jest dobry dla całego organizmu, w tym dla mózgu. Oceniając wydajność pamięci po ćwiczeniach, neuronaukowcy z Uniwersytetu Genewskiego wykazali, że krótki intensywny trening poprawia pamięć, w tym nabywanie nowych zdolności motorycznych.
Sport jest dobry dla całego organizmu, w tym dla mózgu. Oceniając wydajność pamięci po ćwiczeniach, neuronaukowcy z Uniwersytetu Genewskiego wykazali, że krótki intensywny trening poprawia pamięć, w tym nabywanie nowych zdolności motorycznych.
Trening i ukończenie pierwszego maratonu „odwraca" starzenie się głównych naczyń krwionośnych. Starsi i wolniejsi biegacze zyskują największe korzyści.
Co najmniej 3,9 milionom przedwczesnych zgonów na całym świecie daje się zapobiec dzięki aktywności fizycznej.
Mniej siedzenia na kanapie czy fotelu, a więcej aktywności fizycznej lub snu może poprawić swoje fizycznej i psychiczne samopoczucie.
Chociaż siłownie i kluby sportowe są zamknięte, nie należy rezygnować z ćwiczeń, są nam szczególnie potrzebne w okresie izolacji, gdy dodatkowe czynniki mogą osłabić naszą odporność.
Brak mobilności jest bardzo dokuczliwy i wielu ludzi tęskni za zwykłą aktywnością. Jeśli, pomimo ograniczeń, ktoś wybiera się na spacer lub biegi, czy do sklepu, powinien mieć świadomość, że konieczne jest zachowanie odpowiedniej odległości od innych ludzi.
Utrzymanie odpowiedniej aktywności fizycznej i umysłowej w średnim wieku może wiązać się z niższym ryzykiem rozwoju demencji w kilka dekad później, wynika z badań opublikowanych w czasopiśmie Neurology.
Jeśli regularnie ćwiczysz, to kontynuuj treningi, nawet przy przeziębieniu. Dzięki temu możesz szybciej wrócić do zdrowia. Są tu jednak pewne ograniczenia.
Im bardziej dba się o sprawność fizyczną, tym skuteczniej można się bronić przed chorobami przewlekłymi i innymi problemami związanymi ze starzeniem się. Ćwiczenia aerobowe, czyli m. in. bieganie, mogą zmniejszyć sztywność tętnic, która jest wskaźnikiem zdarzeń sercowo-naczyniowych.