Al Pacino zdradził, że w przeszłości w zamian za mieszkanie i jedzenie oferował usługi seksualne. W latach 60. gwiazdor rzucił szkołę, aby rozpocząć karierę aktorską. Początki nie były najłatwiejsze.
Jak wynika z badań zrealizowanych przez Europejską Fundację na Rzecz Poprawy Warunków Życia i Pracy (Eurofound) nadal istnieją poważne różnice pomiędzy poszczególnymi krajami Unii Europejskiej.
We wtorek rząd przyjął Krajowy Program „Zabezpieczenie Społeczne i Integracja Społeczna na lata 2008 - 2010” opracowany przez resort pracy i polityki społecznej. Jego celem jest przeciwdziałanie ubóstwu i wykluczeniu społecznemu obywateli.
W Polsce obecnie 4,5 mln osób żyje na skraju ubóstwa, co oznacza, że aż 12% ludzi pozostaje poniżej granicy tak zwanego minimum egzystencjalnego – brakuje im pieniędzy na jedzenie, ubranie, środki higieny i czystości (dane z raportu GUS za rok 2005). Z myślą o tych najbiedniejszych ruszyła kolejna edycja akcji Szlachetna PACZKA (dawniej Świąteczna PACZKA).
Mimo spadku bezrobocia i wzrostu poziomu życia w Polsce nadal wiele osób korzysta z różnych form pomocy społecznej. Z sondażu przeprowadzonego przez CBOS wynika jednak, że zdaniem 17 procent Polaków pomoc taką otrzymują osoby, które znakomicie poradziłyby sobie bez niej.
Z najnowszego sondażu CBOS wynika, że niemal co trzeci Polak (29%) twierdzi, że spośród chorób wzbudzających największy lęk, najbardziej obawia się chorób psychicznych. 31% respondentów przyznaje, że czasem martwi się o swoje zdrowie psychiczne.
Nie mają domu, ani swojego miejsca na ziemi. Nie chodzą do szkoły, a każdego dnia muszą walczyć o życie. Kilkadziesiąt milionów nie może powrócić do domu z powodu prześladowań, dyskryminacji i konfliktów zbrojnych. Dzieci – uchodźcy.
Z sondażu CBOS, prawie połowa Polaków twierdzi, że obawia się biedy. 35% spośród nich boi się pauperyzacji, ale wierzy, że jakoś da sobie radę, 9% deklaruje ogromny strach o przyszłą sytuacje materialną.
Dwie trecie pokolenia ‘baby-boom’ nie ma wystarczających zasobów finansowych na pokrycie kosztów opieki. Średni koszt opieki w Wielkiej Brytanii wynosi 21 000 funtów rocznie.
Tysiące hinduskich wdów prowadzi żałosne życie w schroniskach dla pielgrzymów (dharmashala) i na ulicach miasta Vrindavan zarabiając drobne sumy dzięki śpiewaniu jednej z form wedamantry, powtarzanych wedyjskich formuł mantrycznych.
Rencista z Małopolski złożył przed krakowskim sądem pozew o przyznanie prawa do eutanazji. Argumentuje, że renta w wysokości 500zł nie wystarcza mu na jedzenie i leki, więc śmierć jest najlepszym wyjściem - informuje Dziennik Polski.
Tegoroczny raport Organizacji Narodów Zjednoczonych o nazwie "Starsi ludzie i ubóstwo" zakłada szereg nowych rozwiązań mających na celu poprawę bytu osób najuboższych, należących nierzadko do starszej części społeczeństwa.
Rosyjskie prowincje oddalone od metropolii lub choćby dużych miast wyludniają się, ludzie młodzi uciekają stamtąd – wyjeżdżają za pracą i już nigdy nie wracają. W miasteczkach, gdzie poupadały dawne radzieckie przedsiębiorstwa panuje marazm i bieda. Zostali ci, którzy uciec nie mogli – przede wszystkim ludzie starsi i emeryci.