Czy istnieje całkowicie bezpieczne wybielanie zębów? Czy powoduje nadwrażliwość? Czy każdy z nas może mieć śnieżnobiały uśmiech?
Szeroki, promienny uśmiech to coś, co rzuca się od razu w oczy, a pierwsze wrażenie jest bardzo ważne. Nie bez powodu mówimy przecież: jak Cię widzą, tak Cię piszą. Białe zęby dodają urody, atrakcyjności i pewności siebie. Ładny uśmiech wpływa również na samopoczucie.
Piękny uśmiech to nie tylko zdrowe i równe zęby, liczy się także kolor. Niestety nie każdy może się cieszyć olśniewającym uśmiechem, a zęby przebarwiają się także pod wpływem picia kawy, herbaty, czerwonego wina i palenia papierosów. Na szczęście medycyna ma ratunek. Nakładkowo, ekspresowo, w domu czy w gabinecie – dróg do uzyskania białych zębów jest wiele. Która z nich jest nie tylko najlepsza, ale i najbezpieczniejsza dla zębów? Robimy przegląd najpopularniejszych dostępnych metod.
Podstawą pięknego uśmiechu są zdrowe i białe zęby. Niestety ich kolor zmienia się wraz z upływem lat. Czy istnieje bezpieczny i skuteczny sposób na pozbycie się uciążliwych przebarwień?
Obsesyjne wybielanie zębów to kolejne uzależnienie XXI wieku. Natręctwo to doczekało się już swojej własnej nazwy - to bleachoreksja. Osoby cierpiące na bleachoreksję wydają setki a nawet tysiące złotych rocznie na wybielanie i wciąż są niezadowolone ze swojego uśmiechu. Chcą by zęby były bielsze i bielsze. Do tego stopnia nadużywają preparatów wybielających, że doprowadzają do trwałych uszkodzeń zębów i chorób dziąseł.
Wybielanie zębów stało się bardzo popularne. Obecnie na rynku dostępny jest szeroki wybór preparatów wybielających. Niektóre z nich służą do samodzielnego wybielania sposobem domowym, inne, bardziej profesjonalne, proponują gabinety stomatologiczne. Wybierając najbardziej odpowiednią metodę, kierujemy się przede wszystkim bezpieczeństwem i skutecznością, czyli odcieniem bieli jaką chcemy uzyskać.
Lek na zmniejszenie wagi zmniejsza ryzyko śmierci z powodu niewydolności serca