W 2013 roku zdiagnozowano niemal 15 milionów nowych przypadków raka, a nowotwory spowodowały śmierć 8,2 mln osób.
Awokado jest szeroko polecane jako składnik zdrowej diety, bo zawiera „dobry" tłuszcz i wiele innych pożytecznych składników odżywczych. Badacze sądzą, że może być również pomocne w walce z określonym rodzajem rakiem.
Wiek nie jest wymówką dla braku aktywności fizycznej. Właściwie to okazuje się, że nie ma dla treningów granic poza stanem zdrowia - dowiodła tego 92-latka, która przebiegła maraton zyskując tym samym wpis do Księgi rekordów Guinnessa.
Nadwaga i otyłość wiążą się z 10 powszechnie występującymi nowotworami, mówią brytyjscy naukowcy. Przykładowo, każdy pięciopunktowy wzrost BMI to o 62 procent oznacza większe ryzyko zachorowania na raka macicy, o 31 procent zwiększone ryzyko raka pęcherzyka żółciowego i 25 procent zwiększone prawdopodobieństwo raka nerki.
Już 4. lutego, z okazji Światowego Dnia Walki z Rakiem, w całym kraju odbędzie się Dzień Hakowicza. Ponad 3,5 tysiąca uczniów z całej Polski tego dnia zorganizuje marsze, koncerty oraz happeningi. Wszystko po to, aby edukować dorosłych nt. nowotworów układu chłonnego – chłoniaków – oraz zwrócić ich uwagę na konieczność wykonywania badań profilaktycznych. Dzień Hakowicza odbędzie w ramach 7. edycji Ogólnopolskiego Programu dla Młodzieży „Mam Haka na Raka”.
W najbliższą sobotę 5 października odbędzie się w Krakowie VI Marsz Nadziei i Życia, który organizowany jest przez Fundację Urszuli Smok „Podaruj Życie”. Celem tej akcji jest nagłośnienie idei dawstwa szpiku kostnego oraz przybliżenie społeczeństwu sytuacji osób chorujących w naszym kraju na nowotwory.
Kompleks witamin pomaga zapobiec nowotworowi. Co dzienne zażywanie multiwitaminy przez mężczyzn daje szansę na obniżenie u nich ryzyka nowotworów.
Oczy są nie tylko zwierciadłem duszy, ale i ciała. Patrząc w nie można wyczytać, z jakimi problemami zdrowotnymi zmaga się dana osoba.
Nowotwory są powodem około 13% wszystkich zgonów na świecie, a przez to stwarzają ogromny problem dla zdrowia publicznego. Każda rodzina w Europie jest w jakiś sposób dotknięta tą wyniszczającą chorobą. Problem polega na tym, że nowotwory to nie jedna choroba, a ponad 200 różnych rodzajów schorzeń, od powszechnie znanych zabójców po rzadsze przypadłości, takie jak szpiczak mnogi czy przewlekła białaczka szpikowa. Obecnie około 90% zgonów z powodu nowotworów jest następstwem przerzutów i niepowodzenia w leczeniu. Mimo iż nieustannie czynione są olbrzymie postępy w badaniach naukowych i leczeniu, nowotwory pozostają głównym problemem zdrowotnym. Jednak UE podjęła działania na rozmaitych frontach, aby ratować chorych i poprawiać jakość życia osób, które przeszły choroby nowotworowe.
W wieku 63 lat zmarł polski piosenkarz i autor piosenek Waldemar Kocoń. Artysta chorował na białaczkę. Jego najbardziej znane utwory to: "Moje chryzantemy" oraz "Uśmiechnij się mamo".
Wzruszać, wzruszać i jeszcze raz wzruszać. Takie jest jedyne przesłanie filmu "Nad życie". Film oparty został o losy siatkarki, Agaty Mróz, dotkniętej białaczką.
Zmarł Vidal Sassoon, słynny stylista i artysta fryzjerstwa. Od kilku lat walczył z białaczką. Sassoon był jedną z najbardziej wpływowych osób w świecie mody i fryzjerstwa. W 2010 roku powstał o nim film dokumentalny „Vidal Sassoon: The Movie".
Dziś w Zgierzu zmarł polski piosenkarz i kompozytor Bogusław Mec. W styczniu skończył 65 lat. Od 2001 roku chorował na białaczkę.
Co roku w Polsce diagnozuje się ok. 8000 przypadków chłoniaków. Ryzyko zachorowania na ten nowotwór wzrasta wraz z wiekiem i najczęściej dotyczy osób po 60 roku życia. Dzień Babci i Dzień Dziadka są dobrą okazją do zwrócenia uwagi na zdrowie najbliższych.
Wydłużenie życia bez progresji choroby oraz zmniejszenie toksyczności leczenia to główne wyzwania przed jakimi stoi współczesna onkologia. Przewlekła białaczka szpikowa (PBS) jest dowodem na to, że choroby śmiertelne mogą stać się chorobami przewlekłymi. PBS, jak i inne nowotwory, w większości przypadków dotyka osoby po 60. roku życia. Ze względu na schorzenia towarzyszące oraz ogólny stan organizmu osób starszych, leczenie ich wymaga indywidualnego podejścia. Pomóc w tym może nowa specjalizacja medyczna, jaką jest onkologia geriatryczna.