Jak wynika z badań przeprowadzonych przez naukowców sposobem na dobry sen jest po pierwsze szczęśliwe małżeństwo, po drugie organicznie korzystania z telefonu komórkowego.
Znaczenie snu dla naszego zdrowia trudno przecenić. Kiedy śpimy regeneruje się nasza skóra, odpoczywa cały organizm, sen redukuje także stres.
Jak wynika ze statystyk problemy ze snem nasilają się wraz z wiekiem, wśród osób przed 24- tym rokiem życia skarży się na nie tylko 5 %, w przypadku osób po 65- tym roku liczba ta wrasta do 42 %. Do najczęstszych zaburzeń snu należą trudności z zaśnięciem, wybudzanie się w nocy, uczucie zmęczenia rano.
Tlen jest nam niezbędny do życia, ale okazuje się, że wykorzystujemy jedynie 1/4 tlenu wdychanego z powietrza. Czasem jest go jeszcze mniej, na przykład w sytuacjach stresowych, w czasie zmagania się z chorobami, w przypadku zaburzeń snu oraz wraz z upływającym wiekiem. Airnergy, czyli zabieg optymalnego przyswajania tlenu, jest już dostępny w Polsce.
Melatonina to hormon "szczęścia" produkowany przez szyszynkę, czyli gruczoł dokrewny znajdujący się w centralnej części mózgu. Wydzielanie melatoniny zmniejsza się w ciągu życia człowieka, a jej produkcja jest najniższa w podeszłym wieku.
Wielu osobom trudno wyobrazić sobie codzienne życie bez telefonu komórkowego. Jednak biorąc pod uwagę przeprowadzone niedawno badania, warto zachować rozwagę w korzystaniu z osiągnięć techniki.
Nerwicami (lub: neurozami) określa się zespół zaburzeń psychicznych o rozmaitej symptomatyce. Zaburzenia nerwicowe stanowią zespoły dysfunkcji narządów, psychogennych zaburzeń emocjonalnych, nieprawidłowości procesów psychicznych oraz patologicznych zachowań, które pojawiają się w tym samym czasie i są ze sobą powiązane.
Zegar biologiczny większości z nas ustawiony jest tak, że po porannym i wczesno -południowym okresie aktywności około godziny czternastej dopada nas znużenie i senność. Jeśli tylko życie i obowiązki zawodowe nie zmuszają nas w tym czasie do działania, dobrze jest posłuchać swojego organizmu, położyć się na chwilę i zdrzemnąć.
Częstość występowania bezsenności zwiększa się z wiekiem, cierpi na nią 12-40% osób powyżej 65-go roku życia. Ludzie w podeszłym wieku uskarżają się najczęściej na zaburzenia utrzymania snu i zbyt wczesne budzenie się. Niektóre przypadki bezsenności wynikają jednak ze złej higieny snu i zbyt małej aktywności, te da się wyleczyć.
Pluskwica groniasta występuje głównie w Ameryce Północnej, przy tworzeniu preparatów zdrowotnych wykorzystuje się jej korzenie. Zioło to jest przydatne w łagodzeniu objawów menopauzy. Dotychczas pluskwica nie była szczególnie popularna w środowisku medycznym, ale tym chętniej sięga się po nią, im większe efekty uboczne notowane są w związku ze stosowanie hormonalnej terapii zastępczej.
Masz kłopoty z zaśnięciem, stresujesz się dniem codziennym, czujesz się zmęczony i apatyczny? Jest na to rada, można sięgnąć po naturalne środki poprawiające samopoczucie i ogólną kondycję organizmu, ułatwiające zasypianie oraz łagodnie obniżające ciśnienie krwi - czyli po zioła.
Chrapanie to popularna dolegliwość, stanowi jeden z najczęstszych powodów przerywania snu. W Polsce chrapie około siedmiu milionów osób, tzn, że niemal czternaście milionów jest narażonych na stres z tego powodu i kłopoty ze snem.
Kłopoty ze snem bardzo utrudniają życie. Nie wysypianie się powoduje, że jesteśmy przemęczeni i zdenerwowani.
Stresu nie da się uniknąć, co więcej jego obecność w naszym życiu może mieć pozytywne skutki. Pod wypływem stresu łatwiej się mobilizujemy, często sprawniej pracujemy. Jednak warunkiem dopingującego wpływu stresu jest to, że umiemy nad nim panować.
Stresujących sytuacji nie da się całkowicie uniknąć, aby zminimalizować konsekwencje przepracowania i nadmiaru obowiązków sięgnij po zioła.