Kuracje anti-aging, zabiegi prozdrowotne i różne terapie alternatywne zyskują coraz większą popularność. Ludzkość wykorzystuje zasoby naturalne w celu poprawy zdrowia i wyglądu od zarania, ale dziś są one odpowiednio „skanalizowane", poprawione i zbadane, tak, by w jak największym stopniu czerpać z ich mocy. Na całym świecie powstają liczne centra spa i wellness.
Ilość snu wolnofalowego jest związana z nadciśnieniem tętniczym mężczyzn w wieku 65 lat i starszych, także po uwzględnieniu innych czynników - twierdzą uczeni.
Cierpisz na bezsenność? Wypij szklankę soku wiśniowego dwa razy dziennie, a łatwiej ci będzie rozwiązać ten problem. Naukowcy twierdzą, że wiśnie mają wpływ na dobry nocny sen.
O dobry sen coraz trudniej wraz z wiekiem. Jak obiecują jednak eksperci, łatwiej jest zapewnić sobie odpowiednią drzemkę porzucając łóżko i układając się do snu w hamaku.
Amerykańskie władze nadzorujące rynek farmaceutyczny zaaprobowały lek Horizant na zespół niespokojnych nóg.
Dermatolog, który pyta o nasze samopoczucie, psycholog, który interesuje się stanem naszej skóry – kto wie, być może już w niedalekiej przyszłości właśnie tak będą wyglądały konsultacje lekarskie w gabinetach kosmetycznych? Skóra oraz nasze samopoczucie mają ze sobą więcej wspólnego, niż się powszechnie przypuszcza. I choć eksperci na całym świecie od wielu lat zgłębiają tajniki psychodermatologii, to wciąż jeszcze jest to dziedzina nieznana i nie do końca zbadana.
Odpowiednia ilość niezakłóconego snu to bardzo istotny czynnik dobrego stanu zdrowia. Zaburzenia snu przyczyniają się do rozwoju rozmaitych chorób, obniżają odporność i zwiększają ryzyko wielu dolegliwości.
Obecnie nie wyobrażamy sobie życia bez nowych technologii. Takie urządzenia, jak telewizory, telefony komórkowe czy komputery istotnie zmieniły sposób na życie. Niemal wszyscy przyznają, że na lepsze. Okazuje się jednak, że użytkowanie tych nowoczesnych sprzętów ma też negatywne konsekwencje - np. zaburza sen.
Każdy z nas powinien sam zdecydować, czy lubi spać pod kołdrą puchową, czy jedynie pod cienkim kocem. Jednak prawidłowa temperatura powietrza w sypialni oraz jego regularna wymiana to gwarancja spokojnego snu, który pomoże nam w regeneracji organizmu. Oto wskazówki, dzięki którym nocny odpoczynek pozytywnie wpłynie na nasze samopoczucie.
Czujesz się zmęczony? Chcesz otworzyć oczy, a nie możesz? Masz przyspieszony rytm serca i odczuwasz strach? Być może cierpisz z powodu paraliżu sennego...
Uczeni oszacowali koszty niedostatecznej ilości snu. Brak odpowiedniego wypoczynku powoduje rozdrażnienie, zniechęcenie, spadek formy oraz wyczerpanie.
Dobroczynnego wpływu snu na nasz organizm nie sposób przecenić. Jego odpowiednia dawka jest niezbędna zarówno dla zachowania zdrowia fizycznego, jak i dla umysłu - w każdym wieku. Aby jednak skutecznie spełniał swoją rolę, należy zadbać o jego jakość.
Londyńskie Sleep Centre definiuje bezsenność jako nieadekwatną lub słabą jakość snu, która wiąże z jednym z następujących problemów: trudnościami z zasypianiem, trudnościami w utrzymaniu snu, budzeniem się zbyt wcześnie rano i snem, po którym nie czujemy się wypoczęci.
Mężczyźni cierpiący na niedobór snu są bardziej narażeni na przedwczesną śmierć niż ci, którzy regularnie odpowiednio wypoczywają.
Jeśli nie możesz spać, musisz poćwiczyć, radzą amerykańscy uczeni. Badania wykazały, że regularny trening pomaga złagodzić kłopoty z bezsennością u osób w średnim i starszym wieku.