To, co jemy wieczorną porą, ma duże znaczenie dla jakości snu. Problemy z zasypianiem, wybudzanie się, koszmary - to wszystko może wynikać z rodzaju zjedzonej kolacji.
Dobry sen jest niezbywalny dla prawidłowego funkcjonowania organizmu. Nie da się bez niego normalnie żyć - jeśli się nie wysypiasz, szwankuje ci mózg, serce, żołądek, etc. Sprawdź, jak można zadbać o dobry odpoczynek - lepiej się dzięki niemu poczujesz, i fizycznie, i psychicznie.
Długie godziny pracy i presja czasu nie sprzyjają zdrowiu. Stres pogłebia kłopoty z samopoczuciem i codziennym funkcjonowaniem. Na co szczególnie zwrócić uwagę, gdy praca wiąże się z podwyższonym stresem?
To, co jesz przed snem, ma wpływ na jego jakość i długość. Niektóre produkty wzmogą zaburzenia snu i nie pzowolą dobrze wypocząć. Tych pięciu rzeczy unikaj przed położeniem się do łóżka.
Jeśli niedosypiasz, grozi ci demencja, ostrzegają amerykańscy badacze.
Coraz więcej ludzi narzeka na problemy ze snem, a bezsenność stała się powszechnym problemem. Tymczasem jej skutki nie polegają jedynie na kłopotach z normalnym funkcjonowaniem kolejnego dnia, ale mogą oznaczać poważne problemy zdrowotne.
Oglądanie pornografii może powodować zaburzenia erekcji i dotyczy to już relatywnie młodych mężczyzn.
We współczesnym świecie coraz więcej ludzi narzeka na problemy ze snem, które są nasilone przez szybkie tempo życia czy wysoki poziom stresu oraz nadmiar obowiązków. Tymczasem odpowiedni odpoczynek to podstawa dla dobrego samopoczucia, jego zaburzenia z kolei mają wpływ na rozwój różnych chorób, w tym problemy emocjonalne.
Niby nie trzeba do tego zachęcać, ale ci, których życie intymne zamiera, powinni przejrzeć listę korzyści z regularnego seksu. Dobre życie seksualne to wiele profitów zarówno dla zdrowia fizycznego, jak i psychicznego.
Szybkie tempo wspołczesnego życia sprawia, że wielu ludzi ma kłopoty z dobrym odpoczynkiem. Niedosypiają w ciągu tygodnia i starają się nadrobić te zaległości w weekend. Okazuje się jednak, że takie postępowanie wcale nie pomaga zadbać o zdrowie, a wręcz może się wiązać z wyższym ryzykiem chorób serca.
Od dawna wiadomo, że sen ma lecznicze właściwości, pomaga organizmowi w regeneracji i sprawia, że szybciej wraca się do zdrowia. Teraz ustalono, że długość snu wpływa na poziom odczuwanego bólu.
Aż 34 proc. Polaków martwi się zbyt dużą ilością obowiązków w pracy, a 26 proc. stresuje się brakiem pieniędzy. Takie problemy ma zaledwie odpowiednio: 9 i 2 proc. Finów. Jeszcze inne kłopoty mają Czesi, Słoweńcy i Litwini – wynika z badania „Stres w miejscu pracy”, przeprowadzonego na zlecenie międzynarodowego serwisu rekrutacyjnego MonsterPolska.pl przez Paylab.com.
Wszyscy dobrze wiemy, że odpowiedni sen jest bardzo ważnym elementem dbania o siebie i ma ogromny wpływ na nasze samopoczucie. Sprawdź, jak dokładnie odpoczynek oddziałuje na nasz organizm i czego jeszcze nie wiesz o śnie.
Problemy ze snem są coraz powszechniejsze i przyczynę tego widzi się głównie we współczesnym stylu życia, który wymaga od wielu z nas długich godzin „na nogach" i skracania snu. Bez wątpienia jest to jedna z przyczyn, ale ci, którzy starają się uporządkować dobowy rytm i stać się rannymi ptaszkami, ale ich wysiłki nie przynoszą oczekiwanych skutków, mogą winić za to również geny.
Jeśli często niedosypiasz, może to pozostawić w układzie sercowo-naczyniowym tak znaczny ślad, że oznacza zwiększone ryzyko zawału lub udaru.
Sotagliflozyna – lek na choroby nerek i cukrzycę pomaga uchronić się przed udarem