Szacunkowa stopa bezrobocia wyniosła w czerwcu 12,4 proc. i w porównaniu do maja spadła o 0,2 punktu procentowego - informuje ministerstwo pracy. Bez pracy w czerwcu pozostawało 1 mln 968 tys. osób.
W maju 2012 r. w porównaniu do kwietnia odnotowano niewielki spadek liczby bezrobotnych i stopy bezrobocia - informuje Główny Urząd Statystyczny. W stosunku do maja ubiegłego roku zaobserwowano wzrost liczby bezrobotnych - stopa bezrobocia wzrosła o 0,2 pkt. procentowego i wyniosła 12,6 proc. Większa niż przed miesiącem i przed rokiem, była liczba bezrobotnych nowo zarejestrowanych.
Stopa bezrobocia wyniosła w maju 12,6 proc. i w porównaniu do kwietnia spadła o 0,3 punktu procentowego - informuje ministerstwo pracy. Wskaźnik bezrobocia w końcu maja był jednak o 0,2 punktu procentowego wyższy, niż przed rokiem.
Polacy pesymistycznie oceniają sytuację na krajowym rynku pracy - wynika z sondażu przeprowadzonego przez CBOS. Większość badanych uważa również, że w rejonie ich miejsca zamieszkania trudno jest znaleźć jakąkolwiek pracę lub, że nie ma jej wcale. Na problemy ze znalezieniem jakiejkolwiek pracy zwracają uwagę przede wszystkim mieszkańcy województwa lubelskiego i świętokrzyskiego, natomiast największe obawy przed bezrobociem towarzyszą pracownikom z województwa podlaskiego.
W marcu 2012 roku w porównaniu do lutego nieznacznie spadła liczb bezrobotnych i stopa bezrobocia – poinformował GUS. Stopa bezrobocia pozostała na poziomie sprzed roku i wyniosła 13,3 procent. W końcu marca 2012 roku bez pracy było 2 mln 141,9 tys. osób (w tym 1 mln 102,8 tys. kobiet), o 26,3 tys. osób mniej niż przed miesiącem.
Stopa bezrobocia wyniosła w marcu 2012 roku 13,3 proc. i w porównaniu do lutego spadła o 0,2 punktu procentowego - wynika z szacunkowych danych ministerstwa pracy. Wskaźnik bezrobocia w końcu marca pozostał na takim samym poziomie jak rok temu - w marcu 2011. Bez pracy było ponad 2 mln 143 tys. osób.
Stopa bezrobocia w lutym 2012 wyniosła 13,5 proc. i w porównaniu do stycznia wzrosła o 0,3 punktu procentowego - informuje ministerstwo pracy. Wzrost stopy bezrobocia odnotowano w piętnastu spośród szesnastu województw, przy czym największy miał miejsce w dolnośląskim, kujawsko-pomorskim i opolskim. Tylko w województwie podlaskim bezrobocie utrzymało się bez zmian w stosunku do poprzedniego miesiąca.
W styczniu, po raz kolejny, wzrosła liczba bezrobotnych i stopa bezrobocia, i to zarówno w stosunku do poprzedniego miesiąca, jak i do analogicznego okresu 2011 roku - podaje Główny Urząd Statystyczny.
Pesymistyczne doniesienia dotyczące kryzysu zakłóciły spokój Polaków, od października 2011 roku niemal podwoiła się grupa ankietowanych przekonanych, że w perspektywie roku kondycja polskiej gospodarki ulegnie pogorszeniu - wynika z sondażu zrealizowanego przez CBOS. Coraz większy sceptycyzm gości też w prognozach dotyczących jakości życia rodzin – w analogicznym okresie odsetek osób spodziewających się zmian na gorsze wzrósł z 16% do 31%. Obawy te nie przystają do bieżącej sytuacji kraju – przede wszystkim do poziomu twardych wskaźników makroekonomicznych, ale także do wciąż niezłych ocen respondentów – dają raczej wyraz stale nakręcanej spirali strachu.
W końcu stycznia 2012 roku liczba bezrobotnych wyniosła 2 mln 121,4 tys. osób, w porównaniu do końca grudnia 2011 roku wzrosła o 138,8 tys. osób - poinformowało ministerstwo pracy. Szacunkowa stopa bezrobocia rejestrowanego wyniosła w końcu stycznia 2012 roku 13,3 proc. i w porównaniu do grudnia 2011 roku wzrosła o 0,8 punktu procentowego.
Stopa bezrobocia wyniosła w końcu grudnia 2011roku 12,5 proc. i w porównaniu do miesiąca poprzedniego wzrosła o 0,4 punktu procentowego - informuje Ministerstwo Pracy. W analogicznym okresie 2010 roku odnotowano wzrost stopy bezrobocia o 0,7 punktu (z poziomu 11,7 proc. w listopadzie do 12,4 proc. w grudniu). Pod koniec grudnia 2011 bez pracy pozostawało 1 mln 983 tys. osób.
Szacunkowa stopa bezrobocia rejestrowanego wyniosła w listopadzie 2011r. 12,1 proc. i w porównaniu do miesiąca poprzedniego wzrosła o 0,3 punktu procentowego - podał w komunikacie resort pracy. W analogicznym okresie ub. roku odnotowano wzrost stopy bezrobocia o 0,2 punktu (z poziomu 11,5 proc. do 11,7 proc.).
Stopa bezrobocia w październiku wyniosła 11,8 procent i w porównaniu do września 2011 roku nie uległa zmianie - podało ministerstwo pracy. W październiku 2010 roku ten wskaźnik kształtował się na poziomie 11,5 proc. i w porównaniu do września 2010 roku także nie zmienił się.
Osoby, które pozostawały bezrobotne przez dłużej niż 25 tygodni w ciągu ubiegłego roku, były trzy razy bardziej narażone na zachorowanie na choroby umysłowe niż ludzie pracujący.
Ich nazwa budzi różne skojarzenia. Konotacje te nie zawsze są jednak pozytywne. W rzeczywistości roboty publiczne przyczyniają się do wzrostu zatrudnienia i mają dobroczynny wpływ na strukturę komunikacyjną państwa. Co w rzeczywistości oznacza termin „roboty publiczne” i kto może je zorganizować?