Nowy rok niezmiennie kojarzony jest z podwyżkami. Ale nie tylko dlatego zwykły Kowalski nie odczuje szybko poprawy w swoim portfelu.
Przeciętne wynagrodzenie w listopadzie to dokładnie 3403,92 zł - zaledwie 2,3 proc. więcej, niż rok temu. Po uwzględnieniu inflacji stać nas na coraz mniej.
UFA zaprasza na cykl bezpłatnych warsztatów dla kobiet szukających pracy.
Jak wynika z najnowszego badania Eurobarometru dotyczącego postaw wobec ubóstwa i wykluczenia społecznego 73% Europejczyków uważa, że bieda dotyka w ich kraju znaczną część społeczeństwa, a 89% oczekuje od swoich rządów podjęcia szybkich działań wobec tego problemu. Prezentacja Komisji Europejskiej poprzedza przyszłoroczny Europejski Rok Walki z Ubóstwem.
Pojawiły się nowe możliwości dla osób bezrobotnych po czterdziestym piątym roku życia z województwa kujawsko-pomorskiego. Mogą one wziąć udział w bezpłatnym projekcie „Nowa Perspektywa", obejmującym doradztwo zawodowe oraz szkolenia.
Z badań Portalu Praca.pl wynika, że 42% Polaków boi się zmienić pracę. 50% nie odczuwa tego rodzaju lęku, a niezdecydowanie deklaruje 8%.
W trakcie redukcji zatrudnienia firmy ograniczają się do wręczenia wypowiedzeń, rzadko obejmując zwalnianych pracowników programem ochronnym. Jeśli już decydują się na outplacement, to głównie z troski o własny wizerunek - twierdzą użytkownicy serwisu rekrutacyjnego Pracuj.pl.
Jak wynika z najnowszego badania Eurobarometru aż 61% Europejczyków uważa, że należy spodziewać się dalszego wpływu kryzysu gospodarczego na zatrudnienie. Co trzeci pracujący Europejczyk poważnie obawia się, że w wyniku kryzysu może stracić pracę.
39 procent internautów jest skłonnych wyjechać „za chlebem" do innego miasta, gdy otrzyma atrakcyjną ofertę pracy - wynika z badania przeprowadzanego przez Gemius dla Pracuj.pl. Z roku na rok rośnie jednak liczba osób niechętnych do takiej przeprowadzki.
W czerwcu 2009 r. bezrobocie rejestrowane wyniosło 10,7 procent i spadło o 0,1 punktu procentowego w porównaniu do maja 2009 roku - podało Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej.
O potrzebie kształcenia się przez całe życie słyszymy ostatnio bardzo często. Przekwalifikowanie lub doskonalenie posiadanych umiejętności jest często jedyna szansą na znalezienie lub utrzymanie posady. Okazuje się jednak, że zawody, jakich uczą się słuchacze szkół dla dorosłych, nie są dostosowane do potrzeb rynku.
Większość Polaków jest zadowolona z aktualnego miejsca pracy, jednak trudna sytuacja na rynku pracy i rosnące bezrobocie przekładają się na obawy związane z bezpieczeństwem i stabilnością zatrudnienia - to wnioski z badania „Satysfakcja z pracy 2009", przeprowadzonego przez Interaktywny Instytut Badań Rynkowych (IIBR) oraz portal rekrutacyjny Pracuj.pl.
Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej - Centrum Dolnośląskie rozpoczęła realizację projektu „Inwestuj w siebie" upowszechniającego formalne kształcenie ustawiczne (FKU) i zachęcającego do korzystania z możliwości, jakie niesie ze sobą podnoszenie kwalifikacji zawodowych.
W związku z artykułem opublikowanym w Dzienniku informującym o gigantycznej dziurze w budżecie ZUS, która może spowodować wstrzymanie wypłat świadczeń, zakład opublikował specjalne oświadczenie prezes Sylwestra Rypińskiego. Prezes uspokaja emerytów i rencistów: nie ma żadnego realnego zagrożenia dla wypłaty emerytur i rent. Wszystkie świadczenia są i będą wypłacane w całości i na czas.
Z badań wynika, że jednym z podstawowych problemów polskiego rynku pracy jest bardzo niska aktywność zawodowa osób w wieku 50+. Po części wynika to z niechęci pracodawców do zatrudniania osób mających więcej niż 45 czy 50 lat, ale bardzo często bywa tak, że sam pracownik uważa, że już się do niczego nie nadaje, niczego nowego nie nauczy i chce tylko w spokoju „przeczekać" do emerytury.