Przyszła pora na czwartą i ostatnią część wakacyjnego poradnika. Na koniec zostawiliśmy wakacje bez przekraczania granicy, konieczności wymiany walut i uczenia się podstawowych zwrotów w obcym języku. Jednym słowem - wypoczynek w Polsce.
Niezależnie od wszystkiego co nas otacza, a często życiowo przytłacza, czas letni to moment, w którym szczególnie intensywnie myślimy o wypoczynku. Jedni chcą naładować swoje wyczerpane akumulatory, inni zresetować głowy. Ktoś odkrywa w sobie nowe pasje, a ktoś inny szuka wyjątkowych miejsc, aby zarażać odkrywaniem świata innych. Bo przecież: "Podróże to jedyna rzecz, na którą wydajemy pieniądze, a stajemy się bogatsi". Każdy z nas ma swój własny, bardzo dobry powód, aby wyjechać, odpocząć, poczuć przysłowiowy wiatr we włosach lub w żaglach.
Przed nami sezon letni, a sporo osób nie wie czy i gdzie wyjechać na zagraniczny wypoczynek. Ostatnie 2 lata przyniosły spore zmiany, nie tylko na polskim, ale i europejskim rynku wyjazdów turystycznych.
Prosta droga i piękna pogoda: idealny powrót z wakacji? Niekoniecznie. Jak wynika z badań, dobre warunki drogowe usypiają naszą czujność. Właśnie wtedy ma miejsce aż 69% wypadków.
Miesiące letnie to czas wakacyjnych urlopów, a co za tym idzie zwiększonego natężenia ruchu komunikacyjnego. Większa ilość aut na drogach ma swoje odzwierciedlenie nie tylko w postaci korków, ale i w statystykach policyjnych. Opracowany przez Wydział Ruchu Drogowego Biura Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji raport „Wypadki drogowe w Polsce w 2013 roku” jednoznacznie wskazuje, że sierpień to miesiąc, w którym zaraz po październiku i lipcu najczęściej dochodzi do wypadków drogowych w Polsce. Zanim zatem wyruszymy w podróż poznajmy kilka faktów.