Polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych odradza podróżowenie do południowo-wschodniej Turcji. Ma to związek z walkami na granicy tego kraju z Syrią i Irakiem.
Polacy często kupują wakacje na krótko przed planowanym urlopem. W przypadku braku pogody w kraju, najchętniej decydujemy się na miejsce z gwarantowanym słońcem. Obecnie, ze względu na bezpieczeństwo i sytuację gospodarczą w najbardziej popularnych krajach turystycznych, zastanawiamy się nad wyborem miejsca wypoczynku. Na co zwrócić uwagę, aby mądrze kupić zagraniczne wakacje?
Urlop nad morzem czy jeziorem to idealny pomysł na wypoczynek dla całej rodziny. Oferuje wiele możliwości zarówno amatorom aktywnego spędzania czasu, jak i miłośnikom błogiego relaksu na plaży. Podpowiadamy jak zachowywać się nad wodą by uniknąć tragedii.
Tylko w ubiegłym roku kierowcy w Polsce doprowadzili do 492 wypadków przez wjeżdżanie na skrzyżowanie na czerwonym świetle. W tych zdarzeniach poniosło śmierć 25 osób, a 707 zostało rannych – wynika z policyjnych danych. Statystyki ma poprawić wprowadzenie specjalnych rejestratorów przejazdów na czerwonym świetle.
Wakacje to czas wypoczynku i podróży. Dla Policji to jednak czas wzmożonej pracy. Policjanci ruchu drogowego czuwają nad bezpieczeństwem podróżujących m.in. samochodami oraz autokarami, a policyjni wodniacy patrolują jeziora i rzeki, zwracając uwagę na wszystkich, którzy w upalne dni korzystają z kąpieli. Funkcjonariusze przypominają, że wakacje to przerwa od pracy i szkoły, ale nie od myślenia - zasady bezpieczeństwa obowiązują zawsze i wszędzie.
W czerwcu 2015 roku rusza piąta edycja spotkań w ramach akcji społecznej pod hasłem „Nie znasz, nie otwieraj”. Projekt skierowany jest do seniorów, którzy w trakcie spotkań będą mogli dowiedzieć się, jak chronić swoją prywatność i nie dać się zwieść oszustom.
W niedzielę 21 czerwca o godz. 17.00 we Wrocławiu odbędzie się pierwsze spotkanie w tegorocznej edycji akcji „Nie znasz, nie otwieraj!”. To projekt adresowany do seniorów, którzy uczą się, jak chronić swoją prywatność i nie dać się zwieść oszustom. Spotkania w ramach akcji prowadzą Michał Fajbusiewicz i Zbigniew Buczkowski.
W ostatni weekend pod wodą życie straciło 10 osób. Aż 9 osób utonęło w niedzielę. Tylko od początku maja utonęło już 58 osób, z czego 28 w czerwcu.
Zbliża się kolejny upalny weekend. Słoneczna aura i wysokie temperatury sprawiają, że często wybieramy w te dni relaks nad wodą. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych apeluje o rozwagę i zachowanie zasad bezpieczeństwa. Tylko w czerwcu utonęło już 18 osób.
Do rozpoczęcia wakacji pozostało jeszcze kilka tygodni, ale coraz ładniejsza aura sprawia, że coraz chętniej wypoczywamy nad wodą. Tylko od początku maja do 2 czerwca utonęły już 32 osoby. Tymczasem by wypoczynek ten nie zmienił się w tragedię, wystarczy przestrzegać kilku prostych zasad i zabrać ze sobą nad wodę również zdrowy rozsądek.
Katowice, Poznań i Wrocław – w tych dużych miastach popełnianych jest najwięcej przestępstw w przeliczeniu na jednego mieszkańca. Najbezpieczniej można poczuć się w Białymstoku, Bydgoszczy i Rzeszowie, gdzie wskaźnik liczby przestępstw na tysiąc mieszkańców w 2014 r. nie przekroczył 25.
W związku ze styczniowymi zamachami terrorystycznymi, francuska policja wprowadziła nowe, restrykcyjne przepisy dotyczące realizacji filmów akcji w Paryżu.
Coraz więcej Polaków czuje się bezpiecznie w swoim miejscu zamieszkania. Pokazują to dane CBOS (90 proc.) oraz publikowane już przez nas wyniki tegorocznej edycji Polskiego Badania Przestępczości (blisko 80 procent). Oceny te przekładają się także na wysoką ocenę pracy policji (ok. 73 procent). Polska notuje jeden z najniższych wśród państw UE odsetek tych, którzy w swojej okolicy nie obawiają się przestępczości, przemocy i działań wandali.
Szczecińska Akademia Seniora oraz Policja zapraszają 5 grudnia wszystkich chętnych Seniorów na wykład poświęcony szeroko pojętemu bezpieczeństwu. Wykład poprowadzą policjanci z Komendy Miejskiej na którym przedstawią zasady bezpieczeństwa dla osób starszych. Zwracać będą uwagę na bezpieczne zachowania zarówno w sytuacjach które zdarzają się w domu, na zakupach, czy w urzędzie, a także w ruchu drogowym.
Ponad połowa Polaków przyznaje, że przynajmniej raz w życiu zgubiła jakiś drobny przedmiot osobistego użytku. Aż ¼ badanych zgubiła klucze, nieco mniejsza część portfele i okulary, a 10 procent ankietowanych przyznaje się do zgubienia telefonu komórkowego lub dokumentów.