Katowice, Poznań i Wrocław – w tych dużych miastach popełnianych jest najwięcej przestępstw w przeliczeniu na jednego mieszkańca. Najbezpieczniej można poczuć się w Białymstoku, Bydgoszczy i Rzeszowie, gdzie wskaźnik liczby przestępstw na tysiąc mieszkańców w 2014 r. nie przekroczył 25.
W związku ze styczniowymi zamachami terrorystycznymi, francuska policja wprowadziła nowe, restrykcyjne przepisy dotyczące realizacji filmów akcji w Paryżu.
Coraz więcej Polaków czuje się bezpiecznie w swoim miejscu zamieszkania. Pokazują to dane CBOS (90 proc.) oraz publikowane już przez nas wyniki tegorocznej edycji Polskiego Badania Przestępczości (blisko 80 procent). Oceny te przekładają się także na wysoką ocenę pracy policji (ok. 73 procent). Polska notuje jeden z najniższych wśród państw UE odsetek tych, którzy w swojej okolicy nie obawiają się przestępczości, przemocy i działań wandali.
Szczecińska Akademia Seniora oraz Policja zapraszają 5 grudnia wszystkich chętnych Seniorów na wykład poświęcony szeroko pojętemu bezpieczeństwu. Wykład poprowadzą policjanci z Komendy Miejskiej na którym przedstawią zasady bezpieczeństwa dla osób starszych. Zwracać będą uwagę na bezpieczne zachowania zarówno w sytuacjach które zdarzają się w domu, na zakupach, czy w urzędzie, a także w ruchu drogowym.
Ponad połowa Polaków przyznaje, że przynajmniej raz w życiu zgubiła jakiś drobny przedmiot osobistego użytku. Aż ¼ badanych zgubiła klucze, nieco mniejsza część portfele i okulary, a 10 procent ankietowanych przyznaje się do zgubienia telefonu komórkowego lub dokumentów.
Od września każdy pieszy, który po zmroku porusza się poza terenem zabudowanym musi posiadać elementy odblaskowe. Do niedawna taki obowiązek miały tylko dzieci. Po zmianach nakaz ten dotyczy także dorosłych.
Z każdym rokiem częściej osoby starsze stają się ofiarami oszustw i kradzieży we własnych mieszkaniach. Przed tymi zagrożeniami ostrzega akcja społeczna pod hasłem „Nie znasz, nie otwieraj”, w ramach której odbywają się spotkania seniorów z Michałem Fajbusiewiczem – redaktorem programu telewizyjnego „997”, który od lat zajmuje się podobną tematyką. To już trzecia edycja przedsięwzięcia, które inicjatorem jest TAURON Polska Energia.
Internet towarzyszy nam wszędzie i niemal zawsze. Dzięki urządzeniom mobilnym możemy surfować po sieci w autobusie, w sklepie, przy porannej kawie czy zaraz przed pójściem spać. Już ponad 66 procent Polaków posiada telefon lub smartfona z dostępem do sieci. Jesteśmy coraz bardziej mobilni - czy Internet zawładął już naszym życiem?
W kwietniu i czerwcu 2014 roku Michał Fajbusiewicz - popularny dziennikarz i redaktor programu telewizyjnego „Magazyn Kryminalny 997” - odwiedził dziesiątki sanatoriów w całej Polsce. Przyjechał m.in. do Kudowy Zdroju, Świeradowa Zdroju, Ustronia, Muszyny i wielu innych miejscowości sanatoryjno-uzdrowiskowych, aby osobiście ostrzec osoby starsze przed oszustami, wydającymi się za przedstawicieli handlowych.
Każdego roku na polskich przejazdach kolejowych dochodzi do około 250 wypadków z udziałem pojazdów. Według statystyk średnio śmierć ponosi w ten sposób aż 38 osób, a około 80 odnosi poważne obrażenia. Tylko od kwietnia tego roku zginęło w wypadkach na przejazdach kolejowych aż 10 osób. Najczęstszym powodem tych tragicznych zdarzeń jest brak rozsądku kierowców, którzy decydują się przejechać przez przejazd w niewłaściwym momencie.
Mają ogromną rzeszę zwolenników i rosnącą wciąż grupę przeciwników. O północy w Sylwestra cieszą oko i torturują uszy. Zachwycają ale mogą także spowodować wiele kłopotów, a nawet tragedii. Jak bezpiecznie dla siebie i innych korzystać z uroku fajerwerków?
28 listopada w Auli Leopoldyńskiej odbyło się uroczyste podsumowanie IX edycji AKADEMII BEZPIECZNY SENIOR – programu prewencyjnego zainicjowanego i realizowanego przez Komendę Miejską Policji we Wrocławiu, we współpracy z Uniwersytetem Wrocławskim oraz najważniejszymi instytucjami miejskimi, między innymi Państwową Strażą Pożarną i Strażą Miejską we Wrocławiu.
Obecnie w internecie można załatwić praktycznie wszystko. Nieważne, czy chcesz założyć konto w banku, czy też ubezpieczyć swój samochód. To medium stało się na tyle popularne, iż jest już w zasadzie większości domów na całym świecie i codziennie pomaga nie tylko w pracy, ale również komunikowaniu się ze znajomymi. Szczególnie cieszy fakt mobilności oraz tego, iż aby zrobić zakupy na przedświąteczne prezenty czy na inne okazje nie musimy biegać cały dzień po mieście od sklepu do sklepu.
Od kilku lat najpopularniejszym krajem, do którego wyjeżdżają Polacy w poszukiwaniu zatrudnienia jest Wielka Brytania – wskazuje Instytut Badań Homo Homini. Decydując się na emigrację zarobkową warto być przezornym i odpowiednio przygotować się do takiej zmiany, ponieważ odnalezienie się w nowych realiach może być dość trudne. Jak uniknąć problemów wynikających z londyńskiej codzienności?
Dzień Wszystkich Świętych to na polskich drogach zwykle czas, kiedy słyszymy o szczególnym natężeniu ruchu, ale też o większej liczbie wypadków drogowych. W tym roku scenariusz będzie podobny, gdyż pierwszy dzień listopada przypada w piątek, który to dzień jest początkiem długiego jesiennego weekendu. Jak zwiększyć bezpieczeństwo podróżowania tego dnia i ustrzec się przed korkami na drodze?