Rower zyskuje coraz więcej miłośników, w gronie których znajdują się ludzie w każdym wieku. Dlatego Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego przygotowała SenioRowerowy Weekend, Bezpieczeństwo seniorów – inicjatywę, której celem jest poszerzenie wiedzy osób starszych na temat przepisów i bezpieczeństwa ruchu drogowego. Partnerem akcji jest Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa.
Fundacja Ocaleni organizuje spotkanie otwarte „Internet dla Seniorów”, podczas którego osoby w wieku 50+ będą mogły zdobyć nowe kompetencje w zakresie bezpiecznego i świadomego korzystania z Internetu. Zajęcia odbędą się już w najbliższy poniedziałek, 19 września 2016 roku, w gdańskim Instytucie Kultury Miejskiej.
Z danych GUS wynika, że w Polsce na 1000 mieszkańców przypada aż 300 rowerów. Polacy szybko doganiają średnią unijną (600), ale daleko im jeszcze chociażby do Holendrów (900). Mimo to, aż 15 proc. Polaków jeździ na rowerze, a ponad połowa z nich (64 proc.) traktuje go jako środek komunikacji służący do przemieszczania się. Aż 40 proc. rowerzystów korzysta z roweru przynajmniej kilka razy w tygodniu, a co czwarty robi to kilka razy w miesiącu. Czy ubezpieczenie na rowerze jest potrzebne? Jak przewozić dziecko zgodnie z przepisami Kodeksu Drogowego? Jak dobrać odblaski? Które z przepisów ruchu drogowego trzeba znać?
Zabiegi medycyny estetycznej stają się powoli częścią naszej codzienności. Nieważne czy już z nich korzystasz czy dopiero zamierzasz odwiedzić gabinet – w obu przypadkach powinnaś wiedzieć, jak ważna jest odpowiednia pielęgnacja po zabiegu.
O tym, jak łatwo ulegamy manipulacji, dlaczego Internet jest doskonałym miejscem na rozpowszechnianie łańcuszków i legend miejskich oraz jak bezpiecznie poruszać się w sieci można będzie posłuchać w piątek 8 lipca we Wrocławiu, podczas wykładu "Techniki manipulacji w (nowych) mediach".
Nawet jeśli użytkownicy nie mają nic do ukrycia, myśl, że ogromne ilości informacji na ich temat mogą być przechowywane, sprzedawane osobom trzecim, a nawet ujawniane szerszej społeczności internetowej – która może mieć nieczyste intencje – jest niepokojąca. Większości użytkowników (79%) nie podoba się fakt, że są śledzeni, a mimo to 41% nie robi nic, aby się przed tym uchronić. Aż jedna na dziesięć osób (9%) nie była nawet świadoma tego, że jest obiektem śledzenia online – wynika z quizu Kaspersky Lab pt. „Czy jesteś cyber-łebski?”
Przed nami kolejny długi majowy weekend. Wiele osób zapewne ruszy razem z rodziną w trasę, w związku z czym warto odpowiednio przygotować pojazd do podróży. Oto parę wskazówek.
Korzystanie z usług finansowych w internecie stało się w ostatnich latach tak popularne, że kolejki do okienek w bankach odeszły niemal w zapomnienie. Tak łatwo przyzwyczailiśmy się do bankowości elektronicznej, że zapomnieliśmy o niebezpieczeństwach, które ze sobą niesie. Kradzieże pieniędzy w internecie są coraz powszechniejsze.
Dzielnicowych w Polsce jest niemal 8 tys. Jednak według Najwyższej Izby Kontroli, kierownictwo Policji nie ma pomysłu na ich wykorzystanie. Dzielnicowi są często traktowani jak „rezerwa kadrowa” i wykorzystywani do bieżących, priorytetowych zadań, niezwiązanych bezpośrednio ze specyfiką ich pracy, nawet wbrew wewnętrznym przepisom. A według sondażu zleconego przez NIK, jeśli już zetkniemy się z dzielnicowymi, to o ich pracy mamy bardzo dobre zdanie.
Skuteczność i bezpieczeństwo medycyny estetycznej gwarantuje nie rodzaj zabiegu, lecz specjalista, który go wykonuje. Medycyna estetyczna to niezwykle silne narzędzie, które w zależności od tego w czyich rękach się znajduje, może dawać świetne efekty lub wręcz przeciwnie – nie dawać ich wcale, albo jeszcze gorzej - wywoływać powikłania i skutki uboczne. Zapoznaj się z podstawowymi zasadami, które pozwolą Ci ocenić, czy trafiłaś do dobrego gabinetu medycyny estetycznej.
Młotki, wkrętaki, sekatory, nożyki już wkrótce będą niezbędne do wiosennych prac w domu, ogrodzie i na działce. W ubiegłym roku Inspekcja Handlowa sprawdziła blisko 470 partii tych i innych produktów do majsterkowania.
Tylko okresie od 1 października 2015 roku do 24 lutego 2016 roku Państwowa Straż Pożarna już 3279 razy interweniowała w sytuacjach związanych z emisją tlenku węgla, 1879 osób uległo podtruciu, a 42 zmarły w wyniku zaczadzenia. Problem nie dotyczy tylko ludzi biednych – ostrzegają strażacy.
Pomiędzy tym jak postrzegamy zagrożenia płynące z sieci i swoje własne umiejętności a tym, jak się w niej zachowujemy i czy faktycznie potrafimy rozpoznać zagrożenia wystepują znaczne różnice - wynika z przeprowadzonego na zlecenie mBanku przez IQS badania dotyczącego bezpiecznego korzystania z sieci. Raport pokazuje też rosnącą rolę banków w informowaniu klientów o najnowszych zagrożeniach.
Duży spadek liczby przestępstw kryminalnych, coraz częściej ujawniane przestępstwa gospodarcze oraz wysoka wykrywalność sprawców przestępstw – to trendy podsumowujące statystycznie rok 2015. Spadła liczba zarówno poważnych przestępstw kryminalnych (zabójstwa, rozboje z bronią lub niebezpiecznym narzędziem), jak też mniej groźnych w skutkach, lecz uciążliwych dla społeczeństwa przestępstw takich jak drobne kradzieże lub uszkodzenia mienia.
Dla włamywaczy nie tylko święta, ale również ferie i wakacje to doskonała okazja, aby się obłowić. Ich łupem padają nie tylko piękne wille na przedmieściach, ale także mieszkania, które zostają puste przez kilka, kilkanaście dni. Bez względu na to, czy jesteśmy jego właścicielem, czy też tylko najemcą, powinniśmy zadbać o jego odpowiednie zabezpieczenie. Na jakie kwestie należy zwrócić uwagę, aby chronić swój majątek? Jak zabezpieczyć mieszkanie podczas dłuższej nieobecności, nawet jeśli jest ono tylko wynajmowane?